MojAndroid

Českí nezávislí vývojári z BeerDeer vypustili prvú videoupútavka svojej hry Nyrthos. Nyrthos je akčná 2D RPG hra, ktorá čerpá inšpiráciu z takých herných titulov ako Diablo a Gothic. Nyrthos sa však inšpiroval aj hrami z iných žánrov. Hráči budú tak môcť stavať budovy, ťažiť zdroje a robiť ďalšie veci, ktoré by v klasických RPG hrách len ťažko mohli vidieť.

RPG hru Nyrthos si môžete zahrať v internetovom prehliadači, ale aj na mobilných zariadeniach s operačným systémom Android či iOS. Hru v alfa verzii si môžete predobjednať už za 9,99$ na stránkach nyrthos.com. Okrem nej získate medzi prvými aj prístup ku online alfa verzii, ktorej spustenie je naplánované na 31.október.

Nyrthos bude v Alfa verzi obsahovat cyklus dňa, noci a systém počasia, ktorý neslúží len ako pozlátko, ale zásadne ovplyvňuje gameplay. Jednoducho povedané – noc je chladná, temná a smrtiaca – niektoré záležitosti je tak vhodnejšie a jednoduchšie „vyriešiť“ cez deň. V noci se ale môžu otvárať lokácie alebo objavovať predmety, ku ktorým sa hráč v inú dobu nebude mať možnost dostať. Cyklus ovplyvňuje nepriateľov, spawnovateľné predmety, surovinové zdroje, eventy a dalšie aspekty hry.

 

Alfa verzia bude v počiatkoch dostupná pre PC a MAC, v budúcnosti možno aj pre ostatné platformy. Momentálne sa vývoj nachádza na rozmedzí, keď hra ešte  nie je vo finálnom štádiu, ale zároveň je príliš ďaleko na to, aby si ju vývojári nechali len pre seba. Viac informácií môžete nájsť na nyrthos.com

Zdroj: tlačová správa

 

 

4.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+