MojAndroid

Vývojár populárnej hry Clash of Clans, spoločnosť Supercell, odhalila koľko zarobila v minulom roku. Ten bol pre ňu veľmi úspešný a to len vďaka dvom herným titulom – spomínanému Clash of Clans a hre Hay Day. A koľko teda zarobil za predchádzajúci rok? Rovných 892 miliónov amerických dolárov. Pritom ešte v roku 2012 to bolo len 101 miliónov. Supercell momentálne na hre Clash of Clans zarobí viac ako 5 miliónov dolárov denne.

clash-of-clans

Spoločnosť bola založená v roku 2010 v Helsinkách. Neskôr do nej investoval SoftBank and GungHo, tvorca populárneho hitu Japanese mobile title Puzzle & Dragons. Za 1,5 miliardy dolárov odkúpil v spoločnosti 51% podiel, čím stúpla hodnota spoločnosti na 5,6 miliardy. Príjmy spoločnosti by mali rásť aj v tomto roku. Okrem dvoch hier, ktoré už úspešne ponúka na Obchode Play aj Apple App Store, plánuje totižto vydať ďalšiu. Hra s názvom Boom Beach by mohla debutovať už v marci.

Verzia: 10.134.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 10.134.6
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 1_37_105
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1_37_105
Aktuálna cena: Zdarma

clash

Zdroj: recode

12.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+