MojAndroid

Uniknuté snímky pripravovaného Android notebooku HP Slatebook 14, prezrádzajú snahu spoločnosti presadiť svoje pôsobenie v pomaly rastúcom segmente osobných počítačov so systémom Android. Namiesto hybridného notebooku s odnímateľným displejom, ako to je u modelu HP Slatebook X2, tentokrát sa v prípade Slatebooku 14 môžeme tešiť na tradičný notebook v podobnej hardvérovej špecifikácii. Podľa fotografii bude tablet dostupný v zvláštnej kombinácii čiernej a žltej farby, no iné farebné variácie nie je možné zavrhnúť.

Notebook ponúka 14-palcový displej s FullHD rozlíšením, čo je o niečo menej než predchádzajúci model, ktorý má 1920 x 1200 pixelov. V útrobách konštrukcie sa podľa informácií má ukrývať opäť čip NVIDIA Tegra, no nebolo bližšie špecifikované či to bude Tegra 4 alebo novšia a samozrejme výkonnejšia Tegra K1. Operačná pamäť RAM zostane na 2 GB a kapacita vnútorného úložiska ponúkne tradičných 16 GB s možnosťou zvýšenia pomocou micro SD stolu. Tradičná bude dávka bezdrôtových technológií WiFi a Bluetooth, či portov ako je USB a HDMI. Notebook dokonca ponúkne aj možnosť vložiť SIM kartu a pripojiť sa do dátovej siete operátora.

Podľa špekulácií bude hlavným ťahúňom v tomto prípade cena. Výrobca bude zariadenie údajne predávať sa veľmi prívetivú cenu a primárne sa chce zamerať na rozvojové krajiny. Otázne však ostáva, aký úspech zariadenie zaznamená. Android ani v najnovšej verzii nie je ešte pripravený na plné využitie ako desktopové zariadenie. Hoci dokáže splniť mnoho kancelárskych úkonov, stále je podľa nášho názoru atraktívnejší vo forme tabletu s odnímateľnou klávesnicou. Čo myslíte ?

Zdroj: androidcommunity

 

28.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+