MojAndroid

Chromebooky sú aktuálne zariadenia vstavané predovšetkým pre vzdelávanie a to či už na strane študentov alebo učiteľov. Spoločnosť HP sa rozhodla predstaviť na výstave CES 2018 hneď dvojicu nových zariadení s operačným systémom ChromeOS a základnou výbavou. Poteší však ľahko odolnejšia konštrukcia z dielne výrobcu.

Náš tip
Microsoft Office je dostupný pre všetky Chromebooky
Náš tip
Smart Lock: Prihláste sa do svojho Chromebooku prostredníctvom Android smartfónu | NÁVOD

HP Chromebook 11 G6 a Chromebook 14 G5 | CES 2018

Nové zariadenia nie sú konvertibilné a ponúkajú len základnú výbavu, ktorá bude tlačiť cenu zariadenia čo možno najnižšie. Vo výbave sa nachádza bližšie nešpecifikovaný procesor zo série Intel Celeron v spolupráci s integrovaným čipom Intel HD Graphics 500. Ďalej je k dispozícii až 8 GB RAM a až 64 GB možného interného úložiska.

Základná verzia ponúkne klasický “nedotykový” displej s HD rozlíšením, väčšia 14″ verzia však ponúkne za príplatok aj voliteľnú dotykovú Full HD obrazovku. V spojitosti s prácou v rámci podporovaných Android aplikácií na systéme ChromeOS tak môže ísť o rozhodne zaujímavý prvok na zváženie. Zariadenie neponúka IP certifikáciu, napriek tomu by však malo odolať ľahším nárazom a nejakým tým kvapkám vody. Chromebooky od HP tiež obsahujú klávesnicu odolnú voči tlaku bližšie nešpecifikovanej vyššej hmotnosti.

Náš tip
Android 8.1 Oreo Developer Preview prináša SMS notifikácie na Chromebooky

Hoci nie je možné obrazovku zariadenia “preklopiť” a získať tablet, ponúka aspoň uhol otvorenia na úrovni 180 stupňov pre lepšiu prácu s dátami v skupinách. Zariadenia pritom nie sú vôbec nadpriemerne hrubé, ich hrúbka činí menej ako 19 mm. Váha nových zariadení činí následne 1000 gramov v prípade 11″ verzie, resp. 1400 gramov v rámci väčšej 14″ verzie.

Zdroj: pocketnow

9.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+