MojAndroid

Služba HOPIN je u nás už dobre známa. Ak aj nebývate v mestách, kde služba funguje, možno ste ju využili pri návšteve týchto miest alebo ste o nej jednoducho už počuli. Hoci služba zatiaľ nemá také medzinárodné renomé, ako niektorí konkurenti, stále rastie a pomáha jej k tomu aj skvelá aplikácia HOPIN TAXI. Tá je pravdepodobne najlepšou svojho druhu na našom trhu. Ponúka obrovské množstvo možností a nastavení, o ktorých ste možno nevedeli.

Náš tip
Rekordy HOPIN: Najviac jázd, najaktívnejší šofér, najdlhšia jazda a iné

Obľúbené miesta

Začnime hneď na úvodnej obrazovke mapy. Tú všetci používatelia služby HOPIN veľmi dobre poznajú, no možno nevedia o jej skrytej funkcii. Srdiečkom v pravom hornom rohu v riadku pre zadanie adresy je totiž možné pridať danú adresu medzi obľúbené miesta. Čo je ešte lepšie, medzi tie sa pridávajú aj posledné zrealizované objednávky a aj často zadávané adresy. Vďaka tomu nemusíte adresu ručne hľadať v prípade, že nemáte dostatočný GPS signál, ale môžete takto zvoliť adresu z minulých jázd.

Filtre

Ďalšou veľmi zaujímavou funkciou aplikácie sú filtre. Vďaka nim viete ešte pred objednávkou zadať špeciálne požiadavky, aby vám prišlo také auto, aké potrebujete. K dispozícii máte niekoľko filtrov:

  • Cena – môžete nastaviť maximálnu cenu za prejdený kilometer v meste
  • Obľúbenosť – k dispozícii vám budú iba vaši obľúbení šoféri
  • Typ auta – k dispozícii sú typy limuzína, kombi a sedan/hatchback. Ak potrebujete prepraviť viac osôb, môžete si objednať sedemmiestny van.
  • Jazyk vodiča – využijete pri objednávkach v zahraničí, alebo funkciu využijú zahraniční pasažieri u nás
  • Pohlavie vodiča
  • Iné preferencie – k dispozícii sú ďalšie zaujímavé možnosti, ako možnosť platby cez Viamo, prítomnosť detskej sedačky, preprava zvierat, preprava invalidného vozíka alebo voľba šoféra – nefajčiara

Správy a telefonáty

Ak službu HOPIN nepoužívate pravidelne a vždy ste sa so šoférom stretli na dohodnutom mieste, možno ani neviete o skvelej funkcii, ktorú aplikácia ponúka. So šoférom sa môžete totiž spojiť buď telefonátom, alebo aj bezplatnými správami priamo v aplikácii HOPIN TAXI. Vďaka tomu vám môže šofér napísať, ak vás na dohodnutom mieste nevidí, alebo mu vy môžete dať vedieť, aby vás ešte pár minút počkal.

HOPIN tipy triky 5

Rezervovanie auta predčasne

Na záver tu máme pre vás jeden z najužitočnejších tipov – ak viete, kedy budete odvoz v danom dni potrebovať, môžete poslať objednávku oveľa skôr. Takto budete mať istotu, že šoféri budú oslovení včas a vy budete mať auto k dispozícii presne vtedy, keď potrebujete. Vyhnete sa tak situáciám, kedy na poslednú chvíľu nebudete vedieť zohnať auto nablízku. Tento trik je ideálny pri takých aktivitách, akými sú napríklad odvoz na vlakovú či autobusovú stanicu, alebo na dôležité stretnutie, kedy si meškanie nemôžete dovoliť.

Náš tip
HOPIN spolu s Orangeom prinášajú bezplatnú Wi-Fi v taxíkoch

Túto funkciu aktivujete v menu objednávky po rozbalení dodatočných možností. Okrem iného tu nájdete aj možnosť zadať dodatočnú poznámku pre šoféra, či nastaviť aj počet vozov TAXI, ktoré budete potrebovať.

HOPIN TAXI: Aplikácia plná možností

Toto je naša dnešná porcia tipov a trikov pre pokročilých používateľov. Veríme, že aspoň niektoré vám pomôžu aplikáciu HOPIN TAXI využívať efektívnejšie a že ste v našom článku našli aj niektoré, o ktorých ste doteraz nevedeli. Samozrejme, niektoré z týchto funkcií nájdete aj v aplikáciách konkurenčných služieb. Výhodou služby HOPIN je ale aj veľké množstvo dostupných áut, vďaka čomu je pravdepodobné, že aj po zadaní filtrov sa vám podarí nájsť odvoz.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

1.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+