MojAndroid

Slovenská služba HOPIN TAXI je čoraz populárnejšia. Po tom, čo bola už dlhšie dostupná na Slovensku a v Čechách, sa pred niekoľkými týždňami dostala aplikácia aj na Ukrajinu, kde neustále naberá na popularite. Tu si s ňou zajazdia v meste Kyjev, no neskôr by sa služba mala dostať aj do ďalších väčších miest v krajine.

„Dlhšie obdobie sme analyzovali atraktivitu jednotlivých trhov v okolitých krajinách a ukrajinský trh sme vyhodnotili ako najperspektívnejší. Ak porovnáme napríklad Bukurešť, kde sú obyvatelia zvyknutí využívať rôzne taxi aplikácie, Kyjev nie je v tejto oblasti až taký vyspelý. Taxi služby tu primárne fungujú cez telefonický kontakt, prípadne cez SMS. A to napriek pomerne saturovanému trhu smartfónov, najmä čo sa Kyjeva týka. Toto nás presvedčilo, že má zmysel investovať na Ukrajine,“ uviedol Martin Winkler z Hopinu.

Po meste Kyjev by mali prísť na rad ďalšie väčšie mestá v krajine a do konca leta by mala byť služba dostupná aj v ďalšom európskom hlavnom meste, ktoré ale zatiaľ nepoznáme. V meste Kyjev sa už teraz vykoná približne 550 objednávok denne, takže je vidieť, že aj tamojší zákazníci obľubujú takúto formu prepravy.

Už teraz sa ale službe veľmi dobre darí zbierať fanúšikov a zákazníkov. Oproti minulému roku stúpol priemerný počet jázd vykonaných za jeden deň z 3600 v minulom roku na 4000 v tomto roku (údaj z konca mája). O popularite služby svedčí aj množstvo stiahnutí aplikácie v obchode Play. V súčasnosti je toto číslo na úrovni 125 000, no iba vo februári prekonala aplikácia miľník 100 000 stiahnutí. Aj tu je vidieť, ako rýchlo rastie popularita služby medzi používateľmi.

Okrem toho zákazníci prešli s Hopinom už vyše 6 150 000 kilometrov, čo je vzdialenosť 16-násobku priemernej cesty zo Zeme na Mesiac. Ak by ste neverili štatistikám, možno vás presvedčí nedávny úspech aplikácie v súťaži Apps Rulezz. Tu vyhral HOPIN TAXI prvé miesto v kategórii Nebrandované aplikácie. Aj v kategórii Smartphone sa aplikácia dostala do shortlistu, a tak je zrejmé, o akú kvalitnú službu ide. Organizátori súťaže na aplikácii ocenili množstvo funkcií, ktoré pribudli v poslednej dobe. Sem patrí platba kartou, firemné jazdy či odmeny za pozývanie priateľov do aplikácie. Najmä o funkcii platby kartou ešte veľa zákazníkov nevie a nedostatok hotovosti ich môže zbytočne odradiť od objednania taxíka. Funkciu už využívajú tisíce zákazníkov, no mnohí o nej ešte stále nevedia. V aplikácii ju nájdete v bočnom menu v časti Platobné karty, kde si môžete pridať vlastnú kartu a platiť ňou za vaše cesty.

Spoločnosť už čoskoro chystá vylepšený dizajn svojej aplikácie, ktorá by po novom mala byť ešte prehľadnejšia a užitočnejšia. Už teraz je ale aplikácia veľmi dobre spracovaná. Niekoľko aktualizácii v poslednej dobe vylepšilo stabilitu aplikácie, vďaka čomu sa pri aktívnej objednávke alebo ceste nezatvorí na pozadí a vy tak môžete neustále a bez problémov kontrolovať polohu taxíka či aktuálnu cenu cesty. Vďaka garantovanej maximálnej ceny 0,60 EUR za kilometer tiež máte istotu, že za taxík nezaplatíte prehnanú sumu ani pri dlhších jazdách. HOPIN TAXI tiež garantuje, že cena dopravy sa nezvýši ani v mimoriadnej špičke, čo u konkurencie nie je vôbec samozrejmé.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

2.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+