MojAndroid

Aplikáciu HOPIN zrejme netreba nikomu predstavovať. V posledných rokoch sa služba udomácnila na našom aj zahraničnom trhu a vo svojom segmente patrí medzi tie najpopulárnejšie. HOPIN to potvrdil aj v ankete 4ka Android Code 2018, kde v kategórii Doprava získal prvé miesto. Vďačí za to najmä obrovským novinkám, ktoré vlani predstavil vo svojej aplikácii. A práve o tom sme sa porozprávali s Martinom Baranom, výkonným riaditeľom HOPIN.

Vlani prišla aplikácia HOPIN s veľkým redizajnom. Ako dlho trvala príprava nového dizajnu a s akými problémami ste sa pri vývoji stretli?

Aplikácia HOPIN od uvedenia v roku 2012 je v neustálom vývoji. Vo svete technológií nesmiete poľaviť a preto sa snažíme neustále aplikáciu zdokonaľovať pridávaním rôznych užitočných funkcií, ako napríklad platba kartou, filtrovanie vodičov či firemný profil. Najzreteľnejšia zmena v HOPINe bol redizajn, spolu s dvomi funkcionalitami Limo a MHD. Nový HOPIN bola pre nás všetkých výzva do ktorej sme sa spoločne pustili s Lighting Beetle a STUDIO ECHT. Spoločne strávený čas v stovkách hodín prác, od analýz cez návrhy, testovanie až po ostré spustenie prinieslo riešenie, ktorým je dnes modernejší a jednoduchší HOPIN s inovatívnymi funkciami.

Aký veľký tím vývojárov pracoval na redizajne aplikácie, prípadne koľko ľudí sa stará o aplikáciu priebežne?

Na redizajne HOPINu sa podieľali popredné slovenské spoločnosti Lighting Beetle a STUDIO ECHT. Práca s najlepšími prináša úspechy a nám sa to podarilo, čoho dôkazom bolo množstvo pozitívnych reakcií zo strany zákazníkov. Aplikácia je živý organizmus a stále sa o ňu stará tím programátorov podporený o support pre zákazníkov a vodičov, a neodmysliteľnou súčasťou je marketing.

Veľkou novinkou je integrácia informácií o linkách MHD. Prečo ste zvolili práve tieto informácie ako pridanú hodnotu pre vašu aplikáciu?

Našou ambíciou je poskytovať zákazníkom pridanú hodnotu a preto sme sa usilovali priniesť profil MHD do našej aplikácie. Používateľom tak výrazne uľahčíme dopravu po meste. Už si nemusia sťahovať žiadne iné aplikácie alebo internetové grafikony. Vďaka aktuálnej polohe spoja, ktorú môžu cez aplikáciu sledovať, sa už nemusia obávať, že niečo zmeškajú. Do budúcnosti chceme priniesť ďalšie novinky, ktoré budú pre zákazníka prínosom.

Aké ďalšie funkcie pribudli v tejto veľkej aktualizácii, na ktoré používatelia neboli zvyknutí?

Okrem MHD pribudol profil LIMO, ktorý vychádza zo základného TAXI profilu. Je určený pre náročných klientov. Aplikácia HOPIN ponúka funkcionality, ako zjednodušený spôsob zadávania platobnej karty a výber platobnej metódy. Zákazníci tak majú na výber platbu v hotovosti, kartou alebo vytvorenie si firemného profilu –  je to celé jednoduché a zákazník si prepína spôsob, aký mu práve vyhovuje.

Aplikácia s redizajnom priniesla spomínané dva nové profily. Základným rozdielom je ponuka áut, nadštandardný zákaznícky servis, vodiči so špeciálnym dresscodeom či cena jazdného, ktorá odráža kvalitu služieb.

Ak by ste mali vybrať jednu zaujímavú funkciu aplikácie HOPIN, o ktorej možno mnohí používatelia nevedia, ktorá by to bola?

Ak máme uviesť len jednu, je to príliš náročné. Každá jedna funkcionalita má pre nás aj zákazníka svoj význam. O čom predsa možno naši zákazníci netušia, je napríklad tichá jazda, pre tých, ktorí sa neradi v aute rozprávajú s vodičom alebo filter na eko taxíky.

Aké ďalšie plány máte s aplikáciou a aké nové funkcie do nej plánujete pridať?

Plány sú a o všetkom dôležitom, sa v čas všetci dozviete. Nateraz môžeme prezradiť, že 1. apríl bude naozaj bláznivý.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
2.3.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+