MojAndroid

S príchodom letných mesiacov sa v mnohých z nás začína objavovať nutkanie cestovať. Ak chceme spoznávať nové kraje, nemusíme chodiť ďaleko. Aj u nás či v susedných Čechách nájdeme zaujímavé miesta, ktoré stoja za preskúmanie. Výhodou je, že sa pri takomto cestovaní nemusíte obracať na cestovnú kanceláriu ale môžete ísť na vlastnú päsť. Ak ale destináciu nepoznáte, zorientovať sa v mestskej infraštruktúre nemusí byť najjednoduchšie. Našťastie, na potulkách Slovenskom a Českom vás môže sprevádzať aplikácia HOPIN TAXI, ktorú dobre poznáte. Fungovanie aplikácie je totiž v každom meste rovnaké a toto sú tie najzaujímavejšie miesta, ktoré môžete aj vďaka Hopinu preskúmať u nás a v Čechách.

Náš tip
HOPIN pre pokročilých – tipy a triky v aplikácii

HOPIN v Bratislave

Jednou zo základných atrakcií, ktoré by mal každý turista v Bratislave navštíviť, je Bratislavský hrad. Práve horšia dostupnosť však mnohých odrádza od toho, aby sa sem vydali a hrad často obdivujú iba z diaľky. Práve služba HOPIN vám ale pomôže dostať sa sem v priebehu niekoľkých minút z ktoréhokoľvek kúta Bratislavy. Môžete si tu vychutnať nádherný výhľad na Bratislavu, ale aj spoznať zaujímavú históriu hradu.

Kým Bratislavský hrad sa nachádza v centre mesta, ďalší známy hrad nájdeme na kraji mesta, ale aj celej krajiny. Devínsky hrad stojí na vtoku rieky Moravy do Dunaja a ak ste túto parádu ešte nevideli, určite by ste to mali zmeniť. Aj Devín je ale horšie dostupný, no všetko za vás vyrieši práve služba HOPIN. Po tom, ako sa sem bez problémov doveziete, si môžete vychutnať nádherný výhľad a nezabudnuteľnú prechádzku po nábreží Dunaja.

Ak máte radi pekné výhľady, určite by ste pri návšteve nášho hlavného mesta nemali vynechať televíznu vežu na Kamzíku. Tá ponúka jeden z najkrajších výhľadov, aký môžete v Bratislave zažiť. Znovu ale platí, že ide mieste vzdialenejšie od centra. Pre šoférovi HOPIN ale nebude žiaden problém vás zaviesť až takmer celkom hore k veži. Ak si ale budete chcieť dať aj peknú prechádzku do mierneho kopca, môžete vystúpiť na polceste a zvyšok trasy vyšľapať. Osvieženie v tamojšej reštaurácii vám potom padne určite vhod.

Potom, čo sa vrátite z výletu na niektorú z atrakcií ďalej od mesta, si nesmiete nechať ujsť ani atrakcie v centre Bratislavy. Tu ich je neúrekom a budete si z nich môcť skutočne vyberať. Či to bude legendárna socha Čumil, najrôznejšie námestia, Michalská brána, ale aj zaujímavé kostoly či iné pamiatky, nudiť sa tu určite nebudete. Akonáhle sa unavíte, z miesta na miesto vás bez problémov vezme HOPIN.

HOPIN v Košiciach

Väčšina Slovákov má už ale bratislavské atrakcie aspoň raz za sebou. To sa ale nedá povedať o metropole východu – Košiciach. Práve preto, že pre mnohých Slovákov sú Košice menej známe ako naše hlavné mesto, bude možno výlet sem ešte zaujímavejší. Ak sa sem vyberiete, určite nesmiete obísť Dóm svätej Alžbety. Je to najväčší kostol na Slovensku, ktorý okrem svojej veľkosti zaujme aj prepracovanými architektonickými prvkami. Samozrejme, ak navštívite Košice prvýkrát, k dómu zrejme naslepo netrafíte. Našťastie, aj tu už funguje HOPIN, a tak sa aj na východe budete cítiť ako doma.

Čo by to bol za výlet, ak by ste nešli do múzea, však? Aj keď nepatríte medzi milovníkov podobných atrakcií, Východoslovenské múzem by ste si nemali nechať ujsť. Ide o jedno z najväčších a najvýznamnejších múzeí na Slovensku. Medzi 500 000 vystavenými exponátmi nájdeme prírodovedné, historické a umeleckohistorické predmety. Na svoje si tu tak príde každý, no ak budete chcieť vidieť všetko, budete si na návštevu musieť vyčleniť viac času. Ten ale môžete ušetriť po ceste ak si objednáte HOPIN.

Košice sú bohaté najmä na historické stavebné pamiatky. Medzi tie najvýznamnejšie patrí aj Kostol svätého Michala zasvätený svätému Michalovi Archanjleovi. Stavba pochádza zo 14. storočia a je druhou najstaršou stavebnou pamiatkou v Košiciach. V roku 2006 sa ale skončila rozsiahla rekonštrukcia kostola, ktorý si tak teraz môžete užiť v plnej kráse. Aj sem vás bez problémov zavezú šoféri Hopinu.

Ak historické pamiatky nie sú vašou šálkou kávy, v Košiciach sa aj tak nudiť nebudete. Nachádza sa tu totiž Zoologická záhrada, ktorá je najväčšou na Slovensku. Pokrýva územie s rozlohou až 288 ha a nájdete tu až 230 rôznych druhov zvierat. Okrem iného tu nechýba najväčší areál medveďa hnedého v zoo strednej Európy, ako aj unikátny náučný chodník. ZOO je ale vybudovaná vo vzdialenejšej mestskej časti Kavečany, kde sa pohodlne dostanete so službou HOPIN.

HOPIN v Prahe

Ak patríte medzi scestovaných ľudí, ktorým sú naše pamiatky známe, možno vás to bude ťahať aj za hranice. Okrem toho, že Hopin nájdete v slovinskej Ľubľane a aj ukrajinskom Kyjeve, využijete službu aj v hlavnom meste Čiech. Praha je pre nás prakticky za rohom, no aj tak ponúka niektoré z najúžasnejších pamiatok v Európe. Bez ohľadu na to, ako krátko v Prahe budete, nesmiete si nechať ujsť Pražský orloj. Špeciálne hodiny na veži Staromestskej radnice ponúkajú jedinečný zážitok vždy, keď odbíjajú celú hodinu. Správne načasovať príchod k orloju vám pomôže aj aplikácia HOPIN TAXI.

Sú miesta, kde sa ani HOPIN nedostane. Na druhej strane, sú miesta, ktoré si užijete iba pešo a je lepšie, keď vystúpite skôr. Medzi takéto atrakcie patrí s určitosťou Karlov most. Ten vás neočarí iba svojou historickou hodnotou, ale aj fantastickou atmosférou. Prakticky nonstop je plný turistov, ktorí sa sem chodia pozerať na rieku Vltavu. Zároveň tu ale nájdete množstvo pouličných umelcov, ktorí vám niečo pekné zahrajú, prípadne vám nakreslia karikatúru. Most je dlhý vyše 500 metrov, no prechádzka po ňom patrí medzi tie najkrajšie pražské zážitky.

Ak už budete mať orloj a Karlov most za sebou, určite by ste si mali vyčleniť čas na návštevu Pražského hradu. Ide o najznámejšiu dominantu mesta, ktorá sa týči na Malej strane a je veľmi dobre vidieť aj z Karlovho mosta. Sídlo prezidenta Českej republiky patrí medzi najdôležitejšie historické pamiatky krajiny. V minulosti sa tu odohralo množstvo dôležitých historických udalostí, a to nie iba českých, ale aj celosvetových. Hoci z Karlovho mosta pôsobí hrad, že je vzdialený iba na skok, nenechajte sa oklamať. Vedie k nemu kľukatá cesta a množstvo schodov, no ak už budete mať čosi v nohách, zachráni vás HOPIN.

Žiaden výber pražských atrakcií nemôže byť kompletný bez “Václaváku”. Václavské námestie je jednou z najdôležitejších častí mesta, ako aj celej Českej republiky. Je to v prvom rade obchodné centrum s pasážami a sídlom mnohých firiem. Okrem toho tu nájdete aj viaceré kultúrne atrakcie a špičkové reštaurácie. Hoci po Václaváku určite doporučujeme prechádzku, dostať sa sem môžete aj pohodlne taxíkom cez HOPIN.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

23.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+