MojAndroid

Spoločnosť Huawei minulý týždeň uviedla na trh smartfóny Huawei P50, ktoré sú prvými modelmi s predinštalovaným systémom HarmonyOS priamo z výroby. Medzitým ho dostali formou aktualizácie jej staršie modely a teraz prichádza aj na vybrané staršie modely jej bývalej značky Honor. Informáciu priniesol portál GizChina.

Americké sankcie na spoločnosť Huawei sa dotkli aj smartfónov značky Honor

Vývoj vlastného operačného systému oznámila spoločnosť Huawei pred dvoma rokmi. Bolo to krátko potom, čo americké ministerstvo obchodu vydalo zákaz predávať americké technológie tomuto čínskemu výrobcovi. Jeho nové smartfóny v dôsledku toho nedostali certifikáciu Googlu a nemohli využívať Google aplikácie vrátane obchodu Google Play.

HarmonyOS | Foto: GizChinaa.com

Od vlastného operačného systému s vlastným obchodom si teraz sľubuje väčšiu nezávislosť a nedávno konečne vydala aj jeho stabilnú verziu pre svoje vybrané smartfóny. Sankcie sa však dotkli aj smartfónov jej bývalej samostatnej značky Honor, ktorá už síce patrí novému majiteľovi, ale samotný zákaz amerického ministerstva pre jej staršie modely stále platí. Začala preto s distribúciou systému od svojho bývalého majiteľa pre vybrané smartfóny.

HarmonyOS je už dostupný pre viacero starších smartfónov a jeden tablet Honoru

Aktualizácia na HarmonyOS 2.0 bola spustená pre smartfóny série Honor 30 Pro, Honor Play 4 Pro, Honor 20, Honor Magic2, Honor V30, Honor 30 a Honor V20. Zároveň sa nového systému dočkal aj tablet Honor tablet V6 (model KRJ-W09/KRJ-ANO0). Dostupnosť aktualizácie sa dá overiť cez systémovú položku “Service APP-Upgrade Early Access”.

Honor 9X Pro


Podľa prvých ohlasov prináša systém HarmonyOS 2.0 pre bežných používateľov po aktualizácii zlepšenie celkového výkonu a lepšie ovládacie prvky. Zvýši sa rýchlosť otvárania aplikácií smartfónu, plynulosť systému, herný výkon a výdrž batérie na jedno nabitie. Podľa spoločnosti budú vďaka tomu staršie modely po výkonnostnej a aj používateľskej stránke vzkriesené.

Náš tip
Telegram dostáva ďalšiu veľkú aktualizáciu. Vylepšuje videohovory a zdieľanie videí
4.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+