MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Systém: Tradičný EMUI

Honor Play prichádza s predinštalovaným operačným systémom Android 8.1 Oreo s nadstavbou EMUI 8.2. Rovnako ako pri hardvéri, aj tu ide o to najaktuálnejšie, čo nájdeme v zariadeniach značky Honor či Huawei. Tešiť sa tak môžete na všetky funkcie, na ktoré ste zvyknutí z drahších zariadení týchto výrobcov.

Závisí už potom iba od vášho vkusu, či sa vám takáto forma systému Android bude páčiť. Prakticky v každom kroku narazíte na zmeny v systéme, a to dizajnové, ale aj funkčné. Platí to o zamknutej obrazovke, domovských obrazovkách či menu s aplikáciami, ktoré je po prvom spustení zariadenia vypnuté a musíte ho aktivovať v nastaveniach.

Znovu platí, že možností v telefóne je obrovské množstvo. Už pri domovských obrazovkách si môžete nastaviť prechody, nechať zobraziť panel s Google Now, zmeniť mriežku ikon a mnohé ďalšie. Prispôsobiť si môžete aj panel s rýchlym spustením a ďalšie možnosti nájdete v nastaveniach. Tu oproti vlajkovej lodi Huawei P20 Pro chýba napríklad iba možnosť stmaviť pozadie v menu, ktoré je viazané na AMOLED displej. Inak tu ale nájdete všetky ostatné nastavenia a možnosti, na ktoré by ste si mohli pomyslieť.

Nemilo nás prekvapilo množstvo predinštalovaného bloatware. Kým nové rady smartfónov Mate 10 a P20 ponúkali väčšinou iba nutné aplikácie, Honor Play má predinštalovaných niekoľko žalostných herných titulov ako Dragon Mania, Asphalt Nitro, Kingdoms a ďalšie. Ide o drobné hry s jednoduchou grafikou, ktoré sme kedysi nachádzali v zariadeniach Huawei a Honor úplne pravidelne. Škoda, že od tohto výrobca ešte neupustil, pretože ide o skutočné zbytočnosti. Našťastie, odinštalujete ich úplne jednoducho. Ostatných predinštalovaných aplikácií nie je až tak veľa a väčšinou ide o nutné tituly ako Galéria, Video a pod.

Celkovo hodnotíme systém v Honor Play pozitívne. Poteší, že aj pri tejto nízkej cenovke dostanete najaktuálnejšiu verziu systému aj nadstavby, akú výrobca aktuálne používa. Okrem toho systém je výborne odladený, všetky animácie sú plynulé a držia s fps. Škoda len spomínaných predinštalovaných hier, ktoré nielenže zavadzajú, ale ani nijako neukážu herný potenciál tohto zariadenia.

Multimédiá: Veľký displej a 3D herný zvuk

Aj v čase veľkých displejov na smartfónoch je 6,3“ obrazovka na Honor Play nadštandardná. Telefón je tak predurčený na to, aby priniesol výborný multimediálny zážitok a v mnohých smeroch sa mu to aj darí. Hoci, ako sme spomínali, displej nepatrí k špičke na trhu, je dostatočne pekný a jemný na to, aby ste si na ňom mohli užiť všetky druhy multimédií.

S telefónom si tak užijete aj chvíle zábavy a oddychu s videami či filmami, ale bez problémov si poradí aj s pracovnými povinnosťami v podobe dokumentov, tabuliek či prezentácií.

Po stránke zvuku na vás čaká dvojaký zážitok. Nájdete tu iba jeden vstavaný reproduktor v spodnej hrane. Ten je dostatočne hlasný a nemá ani najhorší zvukový prejav, no hudbu na ňom zrejme počúvať nebudete. Zvuku chýbajú hĺbky a vo vyšších hlasitostiach pôsobí dosť plechovo.

Na druhej strane, poteší 3,5mm jack pre slúchadlá, ktorý navyše podporuje technológiu 3D herného zvuku. Tá zabezpečuje naozaj zaujímavý herný zážitok, ktorý oceníte najmä pri hraní strieľačiek a podobných akčných hier. Rozdiel je naozaj počuť a ak ste pre hru dostatočne zapálení, môže vám pri online multiplayer hrách priniesť rozhodujúcu výhodu.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
10.9.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+