Nová technológia, ktorá umožní ovládanie smartfónu pohybom očí, je určená najmä používateľom so zdravotným znevýhodnením, no môže byť užitočná aj zdravým ľuďom. Honor investoval do výskumu multimodálnej technológie AI a investuje aj do vývoja technológie neinvazívneho rozhrania mozog-počítač (BCI), aby bola asistenčná technológia dostupná pre každého.
Vďaka virálnej výzve na sociálnych sieťach sa zvýšilo povedomie o komunite ALS (amyotrofická laterálna skleróza) a urýchlil sa i vývoj technológie sledovania očí. Hashtag #HONORtheChallenger vzdáva hold odvahe všetkých, ktorí denne prekonávajú obmedzenia spôsobené ALS.
Do výzvy sa zapojili tisícky ľudí
Ľudia, ktorí sa zúčastňujú výzvy, majú za úlohu zaujať atletickú pózu, zverejniť ju spolu s hashtagom #HONORtheChallenger a nominovať ďalších účastníkov do výzvy. K online podujatiu sa zapojilo neuveriteľných 4-tisíc ľudí z celého sveta.
Honor je prvou značkou, ktorá zaviedla technológiu sledovania očí prostredníctvom svojho operačného systému MagicOS 8.0. Táto technológia, ktorá využíva umelú inteligenciu, umožňuje používateľom komunikovať so svojimi telefónmi a otvárať upozornenia a aplikácie iba pomocou očí. Už začiatkom roka výrobca ukázal, ako funkcia sledovania očí v smartfóne Honor dokáže pohľadom rozhýbať auto.
Spoločnosť túto funkciu prinesie do svojich zariadení od 27. augusta 2024 a medzi prvé zariadenia bude patriť prémiový model Honor Magic6 Pro, dostupný aj na Slovensku.
Mohlo by vás zaujímať:
- Google Pixel Watch 3 oficiálne: dve veľkosti displeja, vylepšené monitorovanie zdravia
- Ako vybrať fotomobil? Toto sú najdôležitejšie faktory, o ktorých ste možno nevedeli
- Xiaomi HyperOS 2.0 prinesie množstvo noviniek. Upozorní na skrytú kameru v okolí
V prebiehajúcom výskume vyvíja Honor vo svojom laboratóriu technológiu neinvazívneho rozhrania mozog-počítač (BCI). Táto technológia umožňuje komunikáciu s externými zariadeniami pomocou elektrických signálov z mozgu, čo vytvára viac možností pre ľudí so zdravotným postihnutím.