MojAndroid

Skladacie smartfóny s ohybnými displejmi sú už na trhu dva roky realitou. Zatiaľ ich však na globálnom trhu ponúkajú len vybraní výrobcovia – Samsung, Huawei a Motorola. Už čoskoro by sa k nim mali pridať aj ďalšie značky a jednou z nich by mal byť podľa portálu GizmoChina aj čínsky Honor.

Honor si už svoje skladacie smartfóny zaregistrovalo na Čínskom patentovom úrade

Čínska značka Honor sa koncom minulého roka osamostatnila, keď ju jej bývalý vlastník Huawei predal inej spoločnosti. Vďaka tomu sa už na ňu nevzťahujú americké sankcie udelené na Huawei a môžete opäť vo svojich zariadeniach využívať Google aplikácie vrátane obchodu Google Play. Značka Honor sa po osamostatnení netají tým, že by sa chcela stať jednotkou na čínskom trhu. Pomôcť by jej v tom mohli aj skladacie smartfóny s ohybnými displejmi.

Honor skladacie smartfóny | Foto: GizmoChina.com

Na tento trh by mala vstúpiť už tento rok. Chystané zariadenia budú predstavené pod označením Magic, ktorým sú označované jej vlajkové lode. Portál DealnTech zistil, že si tento mesiac na Čínskom patentovom úrade zaregistrovala dve zariadenia Honor Magic Fold a Honor Magic Flip. Už podľa ich názvu je zrejme, že ich hlavnou prednosťou bude skladacia konštrukcia.

Smartfóny sa budú líšiť skladacím mechanizmom

Honor Magic Fold názvom pripomína skladací Samsung Galaxy Z Fold2 5G a mechanizmom by mal byť podľa portálu GizmoChina podobný Huawei Mate X2. To znamená, že pôjde o smartfón s väčším externým displejom a vnútorným ohybným displejom, ktorý po rozložení transformuje zariadenie na menší tablet. Druhé zariadenie bude pravdepodobne vyklápacie véčko ako Samsung Galaxy Z Flip 5G alebo Motorola razr 5G.

Samsung Galaxy Z Fold2


Predstavenie prvého zariadenia Honor Magic Fold  sa očakáva v druhej polovici roku. Podľa portálu GizmoChina by ho mal poháňať zatiaľ nepredstavený čipset Qualcomm Snapdragon 888 Pro. Ďalšie parametre nie sú známe. Druhé zariadenie bude pravdepodobne predstavené až v budúcom roku. Skladacie smartfóny Honoru by mohli útočiť na konkurenciu s nižšou cenou.

Náš tip
Séria Samsung Galaxy S10 dostáva na Slovensku novú aktualizáciu
29.6.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+