MojAndroid

Dnešné smartfóny dokážu zachytiť kvalitnú fotografiu aj v nižšej cenovej triede, no ak vám záleží na nových technológiách s využitím umelej inteligencie pre čo najlepší výsledok, a to za každých svetelných podmienok, mali by ste sa poobzerať v kategórii prémiových modelov.

Jedným z aktuálne najlepších fotomobilov, ktorý vás nesklame vo dne ani v noci a ponúkne všestranné fotoaparáty na každú príležitosť, je HONOR Magic6 Pro. Dlhý čas patril vďaka svojim schopnostiam na poli fotografie a videí k svetovej špičke, získal ocenenie od DxOMark a počas podrobného testovania dosiahol 158 bodov, čím za sebou nechal známu konkurenciu.

Honor Magic6 Pro
Honor Magic6 Pro

Umelá inteligencia (AI) dnes hýbe svetom a je súčasťou aj toho mobilného. Vďaka strojovému učeniu AI dokážu smartfóny oveľa viac než pred niekoľkými rokmi a výrazný posun vpred vidno napríklad pri fotoaparátoch. Pokročilá AI je súčasťou najmä vlajkových lodí, no postupne sa dostáva aj do modelov strednej triedy.

Už vlani priniesol HONOR Magic5 Pro upgradovaný HONOR Image Engine s milisekundovým zachytením Falcon Capture pre rýchle nasnímanie komplexnej scény s vysokou mierou detailov. Funkcia AI Motion Sensing Capture dokázala vďaka umelej inteligencii detegovať a detailne zachytiť najlepší moment pri pohybe, napr. pri výskoku.

Honor Magic6 Pro
Honor Magic6 Pro

Tohtoročný vlajkový model HONOR Magic6 Pro ponúka vylepšené funkcie AI, čo si všimli počas testovania v DxOMark. Z hodnotenia vyplýva, že telefón dosiahol vynikajúce výsledky takmer vo všetkých testovacích oblastiach bez toho, aby sa prejavili jeho výraznejšie slabiny. Taktiež bolo badateľné zlepšenie oproti predchodcovi Magic5 Pro.

Funkcie fotoaparátu Honor Magic6 Pro
Funkcie fotoaparátu Honor Magic6 Pro

Technológiu AI Motion Sensing nájdete a aktivujete v nastaveniach fotoaparátu ťuknutím na ikonu “bežca” alebo ju hľadajte v ponuke Fotoaparát -> Inteligentné zachytenie -> Automatické zachytenie. Funkciu využijete pri športových podujatiach, snímaní malých detí, ktoré sú neustále v pohybe alebo zvierat.

Funkcie fotoaparátu Honor Magic6 Pro
Funkcie fotoaparátu Honor Magic6 Pro

HONOR Magic6 Pro vyniká aj pri zaostrovaní. Fotoaparát dokáže automaticky identifikovať a sledovať zaostrenie pohybujúcich sa objektov, ako sú ľudia, psi či mačky. Ťuknutím na objekt zaostrenie uzamknete, farba zóny zaotrenia sa v hľadáčiku zmení z bielej na oranžovú, a aj keď sa bude objekt hýbať, fotoaparát ho bude pri snímaní neustále sledovať. Funkciu si zapnete v nastaveniach fotoaparátu  pod položkou Inteligentné zaostrovanie.

Funkcie fotoaparátu Honor Magic6 Pro
Funkcie fotoaparátu Honor Magic6 Pro

Umelá inteligencia je súčasťou nielen snímania fotografií, ale aj videí. Technológia potlačenia hluku dokáže zvýrazniť ľudský hlas počas nahrávania videa. Ak niekto rozpráva v hlučnom prostredí, AI dokáže potlačiť šum v pozadí a dať ľudský hlas do popredia. Funkciu zapnete / vypnete pri snímaní videa ťuknutím na ikonu zvuku.

HONOR Magic6 Pro vyniká nielen fotoaparátom, ktorý sa pýši premenlivou clonou f/1.4 – f/2.0 a  180 MP periskopickým teleobjektívom, ale aj kvalitným displejom vybaveným 4320 Hz vysokofrekvenčným PWM stmavovaním a cirkadiánnym nočným zobrazovaním pre lepší spánok.

HONOR Magic6 Pro
HONOR Magic6 Pro – certifikáty | Zdroj: HONOR

Pýchou smartfónu je i silná 5 600 mAh batéria s výbornou výdržou na jedno nabitie a super rýchlym nabíjaním nielen káblom, ale i bezdrôtovou technológiou. Tak ako ostatným modelom značky HONOR ani Magic6 Pro nechýbajú Google služby, takže si môžete cez Google Play nainštalovať všetky svoje obľúbené aplikácie.

19.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+