MojAndroid

Čínska značka Honor oznámila strategické partnerstvo s americkým softvérovým gigantom Microsoft. Čoho sa toto partnerstvo týka, priblížil portál XDA-developers.

Spolupráca s Microsoftom by sa mal prejaviť vo všetkých produktoch Honoru

V Honore sa za posledný rok udiali viaceré významne zmeny. Pôvodne značka spoločnosti Huawei zmenila majiteľa, čím sa na ňu prestali vzťahovať sankcie, ktoré americké ministerstvo obchodu uvalilo na jej bývalú materskú spoločnosť. Smartfóny výrobcu, ako je séria Honor 50, tak môžu opäť využívať Google aplikácie a obchod Google Play.

Honor 50 Pro | Foto: GSMArena.com

Riaditeľ značky sa netají tým, že by sa radi stali najpredávanejším výrobcom na čínskom trhu. V rámci týchto plánov prijala čínska značka tzv. stratégiu 1+8+N. Jej filozofiou je, že zariadenia sú súčasťou väčšieho ekosystému, ktorý pokrýva všetky oblasti života spotrebiteľov. V tom má Honoru pomôcť aj spojenectvo s Microsoftom na “vývoji prelomovej umelej inteligencie (AI) a zariadení s tým spojených”.

Honor View 20 | Foto: Redakcia


{{shop_name}} od {{product_price}}

V skratke to znamená, že Honor bude vo svojich produktoch využívať cloudové riešenie a technológie AI spoločnosti Microsoft. Zahŕňa to vylepšenie digitálneho asistenta YOYO, ktorý sa dodáva vo firemných smartfónoch, nástrojov na spoluprácu zamestnancov, prekladateľských aplikácií a ďalších služieb. Tieto vylepšenia by mali ponúknuť všetky zariadenia Honoru, aby mal spotrebiteľ celý ekosystém značky vždy poruke.

Má sa Google obávať spolupráce Honoru s Microsoftom?

Honor pritom softvér Microsoftu využíva vo svojich produktoch dlhšie. Notebooky Honor MagicBook sa od prvej generácie dodávajú so systémom Windows a to sa samozrejme v budúcnosti nemá meniť. Už 26. decembra oznámi spoločnosť nový MagicBook V14 , ktorý by mal byť jeden z prvých notebookov, ktoré budú dodávané s Windows 11.

Honor uvádza, že tento notebook bude obsahovať „pokročilejšie možnosti integrácie softvéru a hardvéru“, aby sa zlepšil zážitok s operačným systémom Windows 11. Hlbšia integrácia služieb Microsoftu by sa časom mohla objaviť aj v smartfónoch Honoru a niektoré Google aplikácie by dokonca mohli byť od výroby nahradené alternatívami od Microsoftu.

Náš tip
Najlepšie Samsung mobily roka 2021. Veľký test smartfónov
20.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+