MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Výdrž batérie

Honor 9 ponúka 3200 mAh batériu, ktorá zabezpečuje slušnú výdrž na jedno nabitie. S telefónom bežne dokážete fungovať celý pracovný deň, a to aj pri náročnejších podmienkach. Pri našom spôsobe používania sme sa s nonstop pripojením do mobilného 4G internetu a synchronizácii dvoch e-mailových účtov, dostali približne na 30 hodín výdrže s tým, že displej bol v priemere aktívny po dobu 3 hodín. Počas nich sme Honor 9 využívali napríklad aj na občasné hranie hier, stremovanie hudby cez Spotify, prehliadanie webových stránok, či sledovanie sociálnych sietí. Vykonali sme tiež niekoľko minút hovorov a poslali niekoľko SMS správ. Výdržou teda určite nepatrí k tým nalepším, no nedá sa ňou ani zahanbiť.

Nabíjanie sa realizuje cez reverzibilný USB-C konektor, pričom P10 s dodávanou nabíjačkou podporuje aj rýchle nabíjanie SuperCharge. Na 50% svojej kapacity sa batéria dokáže z 5% nabiť už za 55 minút. Doplna to trvá 1 hodinu a 54 minút. Výdrž je možné predĺžiť aj vďaka dvom šetriacim režimom – Ultra a Režim úspory energie. Ultra ponechá aktívne iba základné funkcie hovorov a správ, Režim úspory automaticky šetrí energiu najmä obmedzením činnosti aplikácií na pozadí, redukciou alebo vypnutím vizuálnych efektov, či úpravou niektorých ďalších parametrov. Výdrž môže ovplyvniť aj počet aplikácií v tzv. chránenom režime, ktoré majú povolené fungovať aj v pohotovostnom režime. Sú to napríklad aplikácie ako Facebook Messenger, Hangouts a podobne, pri ktorých je dôležité, aby upozornenia chodili aj pri vypnutej obrazovke. Nejakú tú hodinku výdrž navyše môžete získať aj prepnutím obrazovky do nižšieho HD rozlíšenia.

Záverečné hodnotenie: Honor 9

Honor 9 sa oplatí. Aj tak by sa v krátkosti dalo zhrnúť záverečné hodnotenie tohto smartfónu. Vo svojej cenovej kategórii bude pre svojich konkurentov ťažkým súperom. Ponúka totižto vysoký výkon, rýchle reakcie, ako aj špičkové konštrukčné spracovanie a výborný duálny fotoaparát preplnený zaujímavými funkciami. Honor 9 sa ale nedá zahanbiť ani po ostatných stránkach. Ponúka veľmi rýchly a spoľahlivý snímač odtlačkov, kvalitný audio výstup, kvalitný displej aj široké možnosti konektivity. Čo nám tu trochu chýbalo je jedine absencia odolnosti voči vode a výhrady máme aj ku zadnému krytu zo skla, ktorý sa môže ľahko poškriabať. To však dnes platí o väčšine smartfónov so sklenenou zadnou stranou. Na záver už len pripomienieme, že Honor 9 sa predáva za odporúčanú maloobchodnú cenu 499 eur.

Plusy:

  • Kvalitný a dobre čitateľný displej
  • Výborné konštrukčné spracovanie
  • Nadstavba EMUI
  • Duálny fotoaparát s množstvom funkcií
  • Výkon a rýchlosť reakcií
  • Cena

Mínusy:

  • Šmykľavá zadná strana
  • Absencia odolnosti voči vode
  • Chýba optická stabilizácia fotoaparátu

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

11.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+