MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Multimédiá: Dobrý zvuk a 3,5 mm audio jack

Honor 9 nás nesklamal ani po zvukovej stránke. Poteší prítomnosťou stále veľmi populárneho 3,5 mm audio jacku, ako aj kvalitným audio výstupom. Hlavný reproduktor ponúka dobrú hlasitosť aj kvalitu reprodukcie, ktorá je porovnateľná s väčšinou zariadení s cenovkou na úrovni 500 a viac eur. To iste platí aj o reprodukcii cez 3,5 mm audio jack. Na tomto výstupe ponúka Honor 9 dostatok výkonu, výbornú kvalitu a vyvážené podanie všetkých frekvenčných pásiem.

Súčasťou softvérovej výbavy sú aj multimediálne aplikácie. Nájdete tu už dobre známu galériu, hudobný prehrávač aj prehrávač videa. Všetky ponúkajú viac menej štandardné funkcie, ktoré dokážu zastúpiť aj aplikácie tretích strán. Mimochodom, po pripojení slúchadiel máte k dispozícii aj ďalšie nastavenia, vrátane ekvalizéru a emulácie 3D audia.

Operačný systém: Starý známy

Asi nebude žiadnym prekvapením, že Honor 9, až na niekoľko menších výnimiek, beží na rovnakej verzii Androidu ako Huawei P10. Dokonca aj nadstavba EMUI je viac-menej totožná práve s týmto smartfónom. Rozdiely sú len v niektorých nastaveniach či predinštalovaných aplikáciách.

Launcher nadstavby EMUI je oproti starším verziám tohto prostredia vybavený jednou novinkou. Tou je možnosť usporiadania aplikácií nielen na ploche, ale aj priamo v menu s aplikáciami tak, ako to poznáme z väčšiny smartfónov s Androidom. Nastaviť môžete veľkosť mriežky plochy, štítky aplikácií, či prechodové efekty. Nechýba ani podpora motívov, ktorých v zariadení nájdete dostatočne veľa na to, aby si vybral každý. Ak sa vám ale launcher nebude pozdávať, stále ho môžete jednoducho vymeniť za iný.

Notifikačný panel je centrom pre zobrazovanie všetkých upozornení. Okrem nich ale v ňom nájdete aj niekoľko skratiek a rýchlych ovládacích prvkov, ktoré je možné preusporiadať podľa vlastného uváženia. Navyše, EMUI podporuje aj ďalšie nastavenia notifikačnej lišty. Zobraziť v nej môžete napríklad názov mobilného operátora, rýchlosť siete, či zmeniť nastavenie zobrazenia notifikácií z ikon na číslo. Súčasťou je aj podrobná správa upozornení.

Multitasingové menu má opäť podobu čistého Androidu. Aj tu umožňuje prácu v dvoch oknách na rozdelenej obrazovke či rýchle prepínanie medzi dvoma aplikáciami. Prácu v dvoch oknách pritom môžete aktivovať dvoma spôsobmi. Prvým je dlhé podržanie tlačidla multitaskingu, ten druhý prejdením hánky prsta cez displej.

Súčasťou prostredia sú aj ďalšie, už dobre známe funkcie. Nájdete tu plávajúce tlačidlo, rozhranie pre ovládanie jednou rukou, plánované vypnutie a zapnutie, ovládanie hlasom, či ovládanie pohybom a gestami. Pomocou nich môžete napríklad preklopením stlmiť prichádzajúce hovory, časovače a budíky. Zodvihnutím stíšite hlasitosť vyzváňania a priložením k uchu príjmete hovor alebo vytočíte kontakt zobrazený na displeji. Ani tu nechýba smart snímka vytváraná hánkami prstov, či funkcia kreslenia, ktorou otvoríte vybrané aplikácie len pomocou nakreslenia konkrétneho písmena.

V systéme nájdete tiež pararelné aplikácie, čo sú v podstate klony už existujúcich aplikácií. Ich výhodou je, že im môžete nastaviť úplne nové prihlasovacie údaje a nastavenia a funguju nezávislé od svojich originálov. Škoda len, že aktuálne je podporovaných len niekoľko aplikácií, ako je napríklad Facebook.

Z aplikácií, ktoré v Honor 9 stoja za zmienku, je aj Správca telefónu. Ten ponúka hneď niekoľko funkcií, ktoré zahŕňajú čistenie internej pamäte, optimalizáciu systému, sledovanie spotreby mobilných dát, správu blokovaných hovorov a správ, spotrebu energie a kontrolu povolení aplikácií. Okrem toho je jeho súčasťou aj nástroj pre zamknutie aplikácií pomocou hesla alebo odtlačku prsta.

Samozrejme, Honor 9 za použitie EMUI chválime. Táto nadstavba totižto spája peknú grafickú nadstavbu a užitočnosť funkcií a aplikácií, ktoré zabezpečujú kvalitný používateľský zážitok. K systému a nadstavbe teda nemáme žiadne výhrady a počas nášho testovania sme s nimi boli náramne spokojní.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

11.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+