MojAndroid

Čínska spoločnosť Honor sa stará aj o svoje staršie zariadenia. Dôkazom toho je aj aktualizácia pre minuloročný vlajkový smartfón Honor 9. Tá prináša pre používateľov možnosť odomykania smartfónu tvárou. Nová aktualizácia prichádza spolu s aprílovým bezpečnostným balíčkom systému Android.

Náš tip
Honor 9: Kúpa, ktorá sa vyplatí | RECENZIA
Náš tip
Honor 8 vs Honor 9: Oplatí sa priplatiť za novší model? | POROVNANIE

Honor 9

Softvérová aktualizácia sa prejaví aj na číselnom označení nadstavby od výrobcu. Tentokrát pôjde konkrétne o EMUI 8.0.0.364. Funkcia odomykania tvárou sa tak rozširuje na ďalšie zariadenia Honor, pričom dôvod je skutočne jednoduchý. Verzia z dielne čínskeho výrobcu by mala byť rýchlejšia a tiež o čosi bezpečnejšia ako pôvodná verzia zabudovaná v rámci systému Android. Informáciu priniesol portál xda-developers.

Jeden z členov fóra dokonca vytvoril verziu spomínanej funkcie, ktorá by mala byť funkčná aj pre ostatné zariadenia s nadstavbou EMUI 8. Oficiálne je však aktualizácia od výrobcu zameraná konkrétne na model Honor 9. Spolu s novou funkciou prichádza aj aprílový bezpečnostný balíček, ktorý rieši opravy chýb, ale aj kritické zraniteľnosti v rámci systému. Ide tak o pomerne dôležitú aktualizáciu, ktorú výrobca distribuuje celosvetovo vo viacerých vlnách.

Náš tip
Android Oreo a EMUI 8.0 prichádza na smartfóny Honor 8 Pro a Honor 9 aj do Európy! | AJ NA SLOVENSKU
Náš tip
Honor 9: Takto hodnotíte telefón v používateľských recenziách

Dostali ste už aprílovú bezpečnostnú aktualizáciu? Akú verziu zabezpečenia máte aktuálne na vašom Android smartfóne? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
24.5.2018
Zdroj: xda-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+