MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita: Všetko čo potrebujete

Honoru 8X nechýba nič, čo by ste od smartfónu strednej triedy očakávali. Podporuje WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2, GPS, GLONASS a samozrejme rýchle LTE. Samozrejmosťou je aj podpora Dual SIM s možnosťou individuálneho nastavenia pre použité SIM karty. Tejto funkcionalite sú prispôsobené aj aplikácie pre posielanie SMS či volania.

Huawei má aj niekoľko zaujímavých aplikácií pre zdieľanie dát. Huawei Share dokáže sprístupniť obsah zariadenia na iných smartfónoch a počítačoch v lokálnej sieti. Ide o veľmi praktický a rýchly spôsob, ako si do telefónu nielen nakopírovať multimediálne súbory, ale si napríklad aj stiahnuť nasnímané fotografie alebo iné dáta.

Ako sme už v sekcii venovanej konštrukcii spomínali, Honor 8X používa starší microUSB konektor, ktorý mohol podľa nás výrobca už vymeniť za univerzálnejší USB C.

Výdrž batérie: dva dni ako nič

Asi najväčším prekvapením pri Honore 8X bola výdrž na batériu. Tá aj pri veľkom 6,5″ displeji ponúka skutočne nadpriemerné hodnoty výdrže. Vďačiť za to môže nielen veľkej 3750 mAh batérií, ale aj inteligentnému softvéru. Výdrž na úrovni dvoch dni bola úplne bežná, a to aj pri nonstop zapnutých dátach a pri aktívnom používaní. V priemere sme počas dvoch dní bežne telefonovali niekoľko desiatok minút, poslali niekoľko SMS správ, sledovali a počúvali hudbu či Youtube videá a komunikovali cez populárne online služby ako Facebook Messenger a Skype. Displej sme pritom mali aktívny v priemere po dobu až 5 hodín. Ak budete Honor 8X využívať striedmejšie, tak sa bez problémov dostanete aj cez 3 dni. Samozrejme, tento čas môžete predĺžiť použítím šetriacich funkcií, ktoré Honor 8X ponúka.

Záverečné hodnotenie: Honor 8X

Honor 8X je skutočne vydareným smartfónom, ktorý síce má svoje nedostatky, no tie vyvažuje nanajvýš priznivou cenou. Tá sa pri 64GB modeli pohybuje na úrovni 270 eur, a pri 128GB len niečo cez 310 eur. Za jeho najväčšie lákadlo považujeme excelentnú výdrž na batériu, veľký a kvalitný displej, či výborné konštrukčné spracovanie. Menším mínusom je použitie staršieho microUSB konektoru a priemerný fotoaparát. Vo svojej cenovej kategórii však ide pri celkovom pohľade o nadpriemerne zariadenie.

Plusy:

  • Výborné konštrukčné spracovanie a dizajn
  • Displej s tenkým rámikom
  • Excelentná výdrž na batériu
  • Podporuje NFC
  • Pomer ceny a výkonu

Mínusy:

  • Priemerný fotoaparát
  • Použitie micro USB konektoru
  • Pre niekoho už príliš veľký displej
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
2.11.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+