MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Multimédiá: Hlasný reproduktor

Honor 8X ponúka štandardné multimediálne funkcie, ktoré sa nevymikajú dnešným štandardom. Prehráte s ním teda väčšinu multimediálnych súborov. O hlasný a kvalitný zvukový prednes sa stará jeden reproduktor, ktorý je situovaný v spodnej časti zariadenia. Dobrou správou je, že nechýba ani 3,5 mm audio jack. Pri použití slúchadiel pritom Honor ponúka aj niekoľko dodatočných nastavení zvuku pod záštitou funkcie Huawei Histen. Zaujímavosť prichádza v podobe Party režimu, ktorý umožní prepojenie s ostatnými zariadeniami od rovnakého výrobcu, ktoré tak môžu cez svoj reproduktor súčasne prehrávať rovnakú hudbu. O skvelý multimediálny zážitok sa ale stará predovšetkým naozaj veľký 6,5″ displej.

Operačný systém: Android Oreo a EMUI

Honor 8X je nový smartfón a tomu odpovedá aj verzia operačného systému Android a nadstavby EMUI. Tie sa tu nachádzajú vo verziách 8.1 Oreo, resp. EMUI 8.2.0. Vďaka tomu ponúka Honor 8X skutočne bohaté funkcie a nastavenia, ktoré uspokoja aj náročnejších používateľov.

Nadstavba poskytuje prepracované používateľské prostredie s launcherom, ktorý dokáže pracovať v dvoch režimoch – štandardnom alebo ako zásuvka (klasické menu s aplikáciami). Okrem toho máte k dispozícii notifikačný panel so zobrazenim výrezu alebo bez neho. V každom prípade sa však musíte uspokojiť s tým, že počet ikon zobrazených v notifikačnom paneli je kvôli výrezu v displeji obmedzený. Za zmienku stoja aj funkcie pre pararelné prihlasovanie do aplikácií (napríklad do Facebooku), ovládanie zariadenia pohybom, či zjednodušenie ovládania jednou rukou.

No a nechýba ani už dobre známe odomknutie pomocou tváre, ktoré funguje celkom spoľahlivo a rýchlo, a to dokonca bez toho, aby ste museli telefón zapínať tlačidlom. Stačí ho zodvihnúť a nasmerovať prednou stranou k vašej tvári. Odomknutie a prebudenie zariadenia prebehne automaticky.

Honor ani tu neupustil od inštalovania, podľa nás zbytočných herných titulov ako Dragon Mania, Asphalt Nitro, Kingdoms a ďalších. Našťastie ich však môžete jednoducho odinštalovať. Ostatných predinštalovaných aplikácií nie je až tak veľa a väčšinou ide o nutné tituly ako Galéria, Video a pod. Obzvlášť užitočnou je napríklad Správca telefónu, ktorý zabezpečí funkcie spojené s údržbou a ochranou zariadenia.

Celkovo hodnotíme systém a nadstavbu veľmi pozitívne.  Systém je dobre odladený a všetky animácie sú plynulé.

Fotoaparát: Duálny fotoaparát s obmedzeniami 

Fotoaparát svojou duálnou zostavou už neprekvapí asi nikoho. Nájdeme tu totižto dvojicu snímačov s rozlíšením 20 Mpix a svetelnosťou f/1,8 spolu s ďalším 2Mpix senzorom, ktorý slúži pre snímanie informácií o hĺbke ostrosti.

Kvalitou záberov sa Honor 8X nedá zahanbiť, no ani vás výraznejšie nenadchne. Počas dňa a dobrých svetelných podmienok sú fotografie, aj vďaka vysokému rozlíšeniu, dostatočne detailné a po kvalitatívnej stránke im vo väčšine prípadov nemáme až tak čo vytknúť. To platí samozrejme v prípade ideálnych podmienok na fotenie. Ak sa tieto zhoršia, telefón už má problémy nielen so zachytením ostrých snímkov, ale aj so zvyšujúcim sa šumom a dynamickým kontrastom. Fotky sa nám aj preto častokrát zdali príliš presvetlené, a to bez ohľadu na to, či sme fotili s umelou inteligenciou alebo bez nej. Samozrejme, tak ako sme si už pri smartfónoch spoločností Honor a Huawei zvykli, aj tu na vás čaká množstvo nastavení a špecialných nočných efektov, vďaka ktorým budete schopní vytvoriť zaujímavé zábery aj bez špeciálnych vedomostí či skúseností.

Video je možné natáčať v maximálnom rozlíšení 1080p a snímkovej frekvencii 60 fps. Kvalita sa dá popísať podobnými slovami ako fotografie. Ide teda o priemer triedy, ktorý výraznejšie nenadchne, no ani sa nedá zahanbiť.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
2.11.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+