MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Bez rámika  a s výrezom

Ako sme už spomínali v časti venovanej konštrukcii, displej Honoru 8X je jeho skutočnou dominantou. Bodaj by nie, keď zaberá takmer celú prednú stranu a má veľkosť až 6,5-palca.

Ide o zobrazovací panel s pomerom strán 19,5:9 a rozlíšením 1080×2340, ktorý svojimi vlastnosťami nesklame ani náročnejšieho používateľa. Je dobre čitateľný aj na priamom slnku a ponúka tiež dobre podanie farieb a kontrast. Tie sa dajú dodatočne upraviť aj v nastaveniach zariadenia. Konkrétne sa dá vybrať z dvoch profilov farieb a zmeniť môžete aj jej teplotu. Z ďalších funkcií stojí za zmienku ochrana zraku v nočných hodinách, či možnosť skryť výrez na displeji.

Výkon a pamäť: 

Aj napriek cene je Honor 8X stále dostatočne výkonným zariadením, ktoré sa môže pochváliť napríklad 12nm procesorom Hisilicon Kirin 710, či 4 GB operačnou pamäťou RAM. Zahanbiť sa nedá ani veľkou internou pamäťou, ktorá ponúka kapacitu až 128GB. Z tej je pre používateľa dostupných niečo cez 115GB. Keby to bolo málo, dá sa ďalej rozšíriť prostredníctvom pamäťovej karty microSD. S celkovým výkonom a rýchlosťou telefónu sme boli spokojní. Až na niekoľko zaváhaní pri náročnejšom používaní, bol chod operačného systému rýchly a plynulý. Bezproblémové je aj hranie hier, a to vďaka grafickej jednotke Mali-G51 MP4. V 3D marku sme s ňou pri grafických testoch namerali obstojné skóre

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
2.11.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+