MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Bežec na dlhé trate

Podobne ako aj pri Honore 7 Lite a Huawei P9 Lite, aj Honor 8 sa môže pochváliť výbornou výdržou na jedno nabitie. Vďačí za to najmä dostatočne úspornému procesoru a veľkej 3000 mAh batérií. Pri bežnom používaní sme dokázali s ňou bežne fungovať dva dni, pričom sme nonstop využívali aj pripojenie k mobilnému internetu prípadne k WiFi. Každý deň sme telefón používali k synchronizácii troch Gmail účtov, k čítaniu RSS správ, komunikácii cez Facebook Messenger a k ďalším bežným činnostiam, vrátane telefonovania a prehliadania webových stránok. Displej ostával aktívny po dobu v rozmedzí od 4 do takmer 6 hodín, samozrejme v závislosti od spôsobu používania. To je viac než úctyhodná hodnota, najmä ak zoberieme do úvahy fakt, že so zariadením sme bežne fungovali bez nabíjania aj 60 hodín. Keď už aj dôjde k vybitiu, môžete sa pomerne rýchlo dobiť, a to vďaka podpore rýchleho nabíjania. Za pol hodinu nabíjania sa dostanete na 50% kapacity, ten zvyšok trvá ďalších 84 minút.

Príklad používania Honoru 8 so zapnutým WiFi. Na jedno nabitie vydržal 59 hodín.

Výdrž je možné predĺžiť aj vďaka dvom šetriacim režimom – Ultra a Inteligentný. Ultra ponechá aktívne iba základné funkcie hovorov a správ, inteligentný režim automaticky upraví využívanie procesoru a siete pre vyvážený výkon. Výdrž môže ovplyvniť aj počet aplikácií v tzv. chránenom režime, ktoré majú povolené fungovať aj v pohotovostnom režime. Sú to napríklad aplikácie ako Facebook Messenger, Hangouts a podobne, pri ktorých je dôležité, aby upozornenia chodili aj pri vypnutej obrazovke. Nejakú tú hodinku navyše môžete získať aj zapnutím úsporného režimu ROG, ktorý na úkor kvality zobrazenia zmenší rozlíšenie obrazovky na 720×1280 px.

Záverečné hodnotenie: Honor 8 je dobrým kompromisom

Honor 8 sa nehrá na high-end smartfón, ak však hľadáte vhodného kandidáta, ktorý by sa im vedel kvalitou spracovania a rýchlosťou aspoň priblížiť, tak potom je určite vhodným kandidátom. Ponúka výborné konštrukčné spracovanie, pekný dizajn, kvalitný duálny fotoaparát, ako aj výbornú výdrž na jedno nabitie. Za 409 eur síce nedostanete najvýkonnejšie a to najlepšie zariadenie na trhu, no vďaka rýchlym reakciám a dobrej výbave sa určite nedá zahanbiť ani v porovnaní so zariadeniami, ktoré sa radia o triedu vyššie. Samozrejme, v mnohých aspektoch sa s nimi nemôže porovnávať, no vzhľadom na cenu by sme to od neho ani nechceli.

Plusy:

  • Prémiové konštrukčné spracovanie
  • Rýchle reakcie 
  • Prísľub pravidelných aktualizácii po dobu dvoch rokov
  • Dobrý duálny fotoaparát
  • Dual SIM

Mínusy:

  • Zadný kryt zo skla je šmykľavý a na pevnom povrchu sa kĺže

[taq_review]

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
9.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+