MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej

Honor aj v tomto modeli použil 5,2-palcovú zobrazovaciu jednotku, ktorá má rozlíšenie Full HD. Ide o displej typu IPS, ktorý ponúka dobré pozorovacie uhly, ako aj farebné podanie a čitateľnosť na priamom slnku.

Honor 8-recenzias-4

Hodnovernosť zobrazenia bielej je na dobrej úrovni, môžete ju ale dodatočne upraviť v nastaveniach Teploty farby displeja. Okrem prednastavených profilov (natívne, teplé a studené) sa dá zvoliť aj na diagrame farebného priestoru. To vám dáva kontrolu nad farbami, ktoré môžu byť tónované viac do červenej, zelenej, modrej, zelenej, žltej alebo inej farby. Samozrejmosťou je tiež podpora režimu rukavíc, ktorý zvýši citlivosť dotykovej vrstvy a umožní telefón ovládať napríklad aj v rukaviciach. Funkcia Always-on displeja tu stále chýba. Novinkou je režim ochrany zraku. Ten slúži na filtrovanie modrého svetla, čím sa najmä vo večerných hodinách znižuje únava očí.

Výkon: Všetko čo potrebujete

Honor 8 sa nedá zahanbiť ani po hardvérovej stránke. Vybavený je výkonným 8-jadrovým čipom HiSilicon Kirin 950, vrátane veľkej 4GB operačnej pamäte RAM. Spolu tvoria zohranú dvojku, ktorá sa postará o rýchle reakcie a plynulé prechody. S mobilom si bez problémov prehráte svoje Full HD filmy alebo videá, a ukážkové je aj prehliadanie webových stránok, či celková práca so systémom a aplikáciami. Rýchlosťou reakcií sa Honor 8 dnes vyrovná ktorémukoľvek smartfónu, a to aj z high-end triedy. Samozrejme, hrubým výkonom sa nemôže s takýmito zariadeniami porovnávať, z hľadiska používateľského komfortu mu však skutočne nemáme čo vytknúť. (na škodu bolo, že z neznámeho dôvodu sa nám do Honoru 8 nepodarilo nainštalovať benchmark AnTuTu ani Geekbench. Inštalácia iných aplikácií prebiehala bez problémov)

Honor 8 si dobre poradí aj s hrami, a to aj s tými graficky náročnejšími. Bez problémov si zahráte tituly ako Modern Combat 5, Asphalt 8 a ďalšie. Prehrievanie sme pri bežnom používaní tiež nepozorovali a teplota sa vždy držala pod úrovňou 40 stupňov. K dispozícii máte aj 32GB interné úložisko, z ktorého je pre používateľa dostupných 24GB. Tie je možné rozšíriť o ďalšie GB, a to prostredníctvom pamäťovej karty microSD.

Multimédiá:

Honor zatiaľ vo svojich zariadeniach stereoreproduktory nepoužíva a výnimkou nie je ani nová osmička. Tá je vybavená jedným hlasným reproduktorom, ktorý výrobca tradične osadil do spodnej hrany telefónu, hneď vedľa USB C konektora. Ten hrá dostatočne hlasno a po kvalitatívnej stránke ho môžeme zaradiť do priemeru triedy.

Po kúpe Honoru 8 máte k dispozícii niekoľko multimediálnych aplikácií, vrátane Galérie, hudobného prehrávača, či videoprehrávača. Tieto ponúkajú koncovému používateľovi pekné a prehľadné používateľské prostredie a základnú funkcionalitu, ktorá asi neprekvapí nikoho. V Galérii tak nájdete bežné usporiadanie podľa viacerých kritérií a základné možnosti úprav fotografií. Hudobný prehrávač je na tom podobne a okrem podpory DTS efektu (len pri pripojených slúchadlách) tu už žiadne špeciálne funkcie nenájdete.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
9.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+