MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

BATÉRIA | Nadpriemerná kapacita

Batéria v smartfóne Honor 8 Pro má kapacitu 4000 mAh a považujeme ju za nadštandardnú. Počas nášho testovania sme dokázali na jedno nabitie fungovať s týmto zariadením takmer dva dni, pričom čas zapnutého displeja (SoT) bol zakaždým väčší ako 3 hodiny. Hoci nejde o rekord medzi tabletofónmi, stále ide o nadpriemernú hodnotu. Pokiaľ patríte medzi náročných používateľov, ktorí nabíjajú svoje zariadenie už poobede, s Honorom 8 Pro by sa vám to nemalo stávať. Pri väčšom vyťažení zariadenie zvládne na jedno nabitie fungovanie počas celého dňa s viac ako 4 hodinami zapnutého displeja.

Samozrejmosťou je aj prítomnosť šetriacich režimov. Režim úspory energie zredukuje činnosť aplikácií na pozadí, vypne efekty systému a vypína napríklad načítavanie e-mailov na pozadí. Šetriaci režim ultra slúži v krízových situáciách a používateľovi umožní používať len základné funkcie a aplikácie zariadenia. Dokáže však predĺžiť fungovanie na jedno nabitie až o niekoľko desiatok hodín.

HODNOTENIE | Honor 8 Pro

Honor 8 Pro je naozaj výborne vybaveným zariadením. Ponúka dostatok výkonu, pekný displej aj kvalitný fotoaparát. Jeho nevýhodou sú väčšie rozmery, no práve tie niekto vyhľadáva. Operačný systém sa od toho v Huawei zariadeniach odlišuje len drobnosťami a ponúka bohatú ponuku nastavení a možností. Aj napriek tomu mu ale vyčítame niekoľko chýbajúcich gest, či absenciu menu s aplikáciami. To sa však dá vyriešiť alternatívnym launcherom.

Za veľkú výhodu tohto zariadenia považujeme okrem iného aj jeho batériu, ktorá vydrží na jedno nabitie priemernému používateľovi aj dva dni. Navyše, výrobca do zariadenia implementoval aj šetriace režimy a rýchle nabíjanie. A čo je najdôležitejším parametrom tohto modelu? Rozhodne to je jeho cena, ktorá sa aj pri použití 8-jadrového procesora a 6 GB RAM neprehupla v slovenských e-shopoch cez hranicu 600 EUR. Pokiaľ teda hľadáte funkciami nabitého obra, do vášho výberového konania by ste rozhodne mali zaradiť aj tento model.

Plusy

  • displej,
  • výkon,
  • batéria,
  • fotoaparát.

Mínusy

  • rozmery
  • chýba akákoľvek odolnosť voči vode či vlhkosti.


Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

18.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+