MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

VÝKON A PAMÄŤ | 6 GB RAM a vlastný procesor

O výkon tohto zariadenia sa stará procesor HiSilicon Kirin 960, ktorý má 8 výpočtových jadier (4×2,4 GHz Cortex-A73 & 4×1,8 GHz Cortex-A53) a pomocou mu je aj grafický čip Mali-G71 MP8. Čo je ale lepšie, je prítomnosť 6 GB RAM, ktorá postačí ešte veľmi dlho aj tomu najnáročnejšiemu používateľovi. O tom, že toto zariadenie ponúka naozaj vysoký výkon, vás presvedčia aj výsledky benchmarkov, ktoré prikladáme nižšie.

Počas nášho testovania sme sa nestretli s tým, že by zariadenie zamŕzalo, spomalilo sa alebo nepresne reagovalo na naše dopyty. Rovnako sme sa nestretli so zahrievaním počas dňa, to sa objavilo len sporadicky, a to najmä pri natáčaní 4K videa a pri nabíjaní zariadenia. To je ale jav, ktorý je bežný pri každom zariadení. Čo sa pamäte týka, nami testovaný model ponúkal 64 GB úložisko. Pre používateľa bolo dostupných okolo 50 GB miesta, čo však nie je problémom, pretože vnútornú pamäť je možné rozšíriť aj o kapacitu pamäťovej karty (do veľkosti 256 GB). Tá sa vkladá do druhého slotu na SIM kartu.

OPERAČNÝ SYSTÉM | Android 7.0 a EMUI 5.1

Operačným systémom nového Honoru 8 Pro je Android 7.0 s nadstavbou EMUI 5.1. Rovnakú kombináciu nájdete aj v najnovších zariadeniach Huawei a výrobca sa tým vôbec netají. Honor 8 Pro tak ponúka identický systém ako iné zariadenia Huaweiu (Honoru), len so zanedbateľnými rozdielmi.

Operačný systém tohto zariadenia natívne neobsahuje appdrawer, teda menu s aplikáciami. Všetky ikony aplikácií nájdete priamo na domácej obrazovke. V prípade záujmu však môžete v nastaveniach aktivovať aj menu s aplikáciami. Teší nás, že aj v tomto zariadení je už “tradičná” notifikačná lišta so skratkami pre rýchle ovládanie funkcií, no chýbali nám niektoré gestá, ako napríklad možnosť stiahnuť notifikačnú lištu potiahnutím prsta po obrazovke dole, či prebudenie zariadenia dvojitým poklepaním.

Zmenu oproti Huawei zariadeniam nenájdete ani medzi predinštalovanými aplikáciami. SMS, dialer, aj všetky ďalšie základné aplikácie ponúkajú rovnaký dizajn a funkcie ako ich sesternice a bratranci od Huaweiu. V menu nájdete aj niekoľko predinštalovaných titulov, ktoré možno označiť za bloatware, no tie sa dali väčšinou odinštalovať alebo vypnúť.

Honor chce, aby ste nový Honor 8 Pro používali aj na prezeranie virtuálnej reality. Aj samotné balenie zariadenia sa dá využiť ako základné VR okuliare. Okrem toho medzi aplikáciami nájdete titul Jaunt VR pre zobrazovanie videa a ďalšieho multimediálneho obsahu vo VR, či hru Galaxy on Fire 3, čo je prvá 3D hra postavená na novom engine Vulkan.

Celkovo je systém tohto zariadenia jednoduchý, ponúka rôzne možnosti prispôsobenia a nemali sme k nemu väčšie výhrady. Samozrejmosťou je možnosť nahradiť ho alternatívnou aplikáciou, napríklad titulom Nova Launcher, ktorý ponúka vzhľad natívneho Androidu a prináša gestá, ktoré nám v natívnej nadstavbe Honoru chýbali.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
18.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+