MojAndroid

Dcérska spoločnosť Huaweiu prináša v poslednom období naozaj zaujímavé smartfóny. Jedným z posledných modelov v portfóliu tejto spoločnosti je aj Honor 8 Pro, ktorý sme získali na test do našej redakcie. Hoci ide o rozmerovo väčšie zariadenie, rozhodne vám má čo ponúknuť a v prípade, že hľadáte nový tabletofón, by ste tento model nemali prehliadnuť.

KONŠTRUKCIA | Smartfón do dvoch rúk

Honor 8 Pro je naozaj veľký smartfón. S rozmermi 157 x 77,5 x 7 mm ho do jednej ruky zoberie len ozajstný obor, no v dnešnej dobe to už nemožno pokladať za negatívum. Množstvo používateľov vyhľadáva práve takto veľké zariadenia. Displej má uhlopriečku 5,7 palca a ochránený je starším odolným sklom Corning Gorilla Glass 3. Počas testovania sme si však nevšimli na konštrukcii žiadne škrabance ani iné mechanické “neduhy”.

Atypickým prvkom konštrukcie je rozhodne dvojitá šošovka fotoaparátu. Zatiaľ čo v Huawei zariadeniach nesie označenie “Leica”, v prípade Honor smartfónov tu toto označenie chýba. V zadnej časti sa nachádza aj snímač odtlačkov prstov, tlačidlo vypínania nájdete už klasicky vpravo, kde sa nachádza aj ovládanie hlasitosti. USB-C port je v spodnej časti zariadenia. Tam sa nachádza aj hlasný reproduktor, ktorý mal priemerne kvalitný výstup.

Teší nás, že Honor ani v tomto prípade neodstránil zo zariadenia 3,5 mm audio jack, a tak si svoju obľúbenú hudbu môžete prehrať aj cez klasické káblové slúchadlá. Celá konštrukcia je vyrobená z kovu a vďaka “matnej” povrchovej úprave sa drží výborne v ruke. Pochváliť musíme aj kvalitu snímača odtlačkov, ktorý fungoval naozaj promptne a presne. Ani raz sa nám nestalo, že by nedokázal rozpoznať náš odtlačok.

DISPLEJ | LTPS IPS LCD s výbornými farbami

Spoločnosť Honor sa rozhodla do svojho modelu Honor 8 Pro umiestniť 5,7-palcový LTPS IPS LCD displej. Ten ponúka veľmi dobré farebné podanie, ktoré prejavom pripomína miestami až AMOLED jednotku, pričom výhrady nemáme ani k rozlíšeniu, ktoré v tomto prípade bolo 1440 x 2560 pixelov. Ako sme už spomínali, o ochranu sa stará staršie odolné sklo Gorilla Glass 3. Ako vždy, aj tentokrát vám odporúčame dokúpiť k zariadeniu fóliu alebo odolné sklo.

Displej Honoru 8 Pro ponúka výborné pozorovacie uhly, vysokú svietivosť a naozaj rýchle odozvy. Hoci niektorí hovoria o tom, že farby tohto displeja sú ladené skôr do modrého odtieňa (sú chladnejšie), my sme tento pocit nemali. Navyše, Honor ponúka v tomto zariadení možnosť upraviť si farebný odtieň zobrazovania, takže si každý z používateľov môže zmeniť farebný odtieň podľa seba.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
18.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+