MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

MULTIMÉDIÁ | Čínsky Huawei v plnej kráse

Po stránke multimediálnej výbavy prichádza tradičná výbava v rámci známej nadstavby EMUI. Nechýbajú aplikácie od spoločnosti Huawei pre Hudbu, Videá, Galériu fotografií a mnoho ďalších. Navyše, smartfón bude pri štarte obsahovať aj balíček predinštalovaných aplikácií od spoločnosti Google.

Smartfón obsahuje hneď dvojicu mikrofónov. Jeden sa nachádza v spodnej hrane a je určený primárne pre telefonovanie. Ten druhý sa nachádza v hornej hrane, a ako už bolo spomenuté, využitie nájde aj v prípade nahrávania videa. Zariadenie ponúka aj jeden hlasný reproduktor pre prehrávanie multimédií. Nachádza sa v spodnej hrane a jeho kvality sú skôr priemerné. Basové prvky sú nevýrazné a maximálna hlasitosť je tiež akási štandardná. Stereo efekt v spolupráci s predným reproduktorom sa nekoná. Napriek tomu však na zvonenie pre prichádzajúci hovor a občasné sledovanie videa postačí.

FOTOAPARÁT | Dvojica zadných „očí“

Konštrukcia zadných dvoch snímačov fotoaparátu môže pripomínať aj oči. Ide o typické rozloženie v rohu zadnej steny, podobne ako sme to mohli vidieť pri viacerých predošlých modeloch ako Huawei P10 či Honor 9. Zadný fotoaparát ponúkne rozlíšenie 16 + 2 MPix. Nechýba LED blesk, automatické rozpoznávanie tváre či možnosť rozmazania pozadia vďaka sekundárnej šošovke.

Z ďalších funkcií poteší časozberný záber, panoráma, spomalený záber, HDR, rôzne filtre a keďže ide o čínsky smartfón, nemôžu chýbať ani rôzne „zajačie“ či „psie“ efekty, ktoré vás zmenia na nepoznanie. Fotografie zo zadného fotoaparátu je možné snímať s pomerom strán 4:3, 1:1 alebo 18:9. Zamrzí absencia dnes ešte štandardného pomeru 16:9.

Fotografie za denného svetla sú ostré, majú pekné, živé a hlavne reálne farby. Za zhoršených svetelných podmienok kvalita klesá a zvyšuje sa šum. Podobne je to aj pri iných zariadeniach v tejto cenovej kategórii a preto nejde o žiadny neštandardný jav. Čiastočné zmeny je možné docieliť využitím profesionálneho režimu. Ukážku fotografií si môžete prezrieť v galérii nižšie.

Predná kamera ponúka rozlíšenie 8 MPix. Fotografie z tejto kamery sú jemne softvérovo upravené a už na prvý pohľad je jasné, že sa vás fotoaparát snaží „skrášliť“ resp. odstrániť určité nedokonalosti. Napriek tomu sú fotografie bez problémov použiteľné minimálne na sociálne siete. Video je možné natáčať predným a aj zadným fotoaparátom v rozlíšení 1080p (30 fps). Podporu nahrávania 4K videa teda v prípade tohto smartfónu neočakávajte.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

 

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
14.3.2018

+