MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

DISPLEJ | 18:9 s jemnými nedostatkami

Zariadenie ponúka 5,93” IPS panel s rozlíšením 2160 x 1080 pixelov a pomerom strán 18:9. Zobrazovací panel je tak jemne natiahnutý a tento pomer strán sa už pomaly, ale isto dostáva aj do zariadení v tejto cenovej kategórii. “Natiahnutý” displej pôsobí veľmi dobre a jeho ovládanie je pohodlné aj v jednej ruke. Samozrejme, stiahnutie notifikačnej lišty si bude vyžadovať prehmat alebo špeciálne tlačidlo, ktoré Honor ponúka.

Čo však nepoteší, je maximálny jas obrazovky. V interiéri je dostačujúci, na dennom svetle v exteriéri by to však chcelo o čosi silnejšie zobrazenie. Nízky jas je v poriadku a poteší tiež možnosť nastaviť si filter modrého svetla (funkcia “Ochrana zraku”). Potešia tiež dobré pozorovacie uhly IPS panelu a pomerne reálne zobrazené farebné spektrum. Honor sa vo svojej triede za displej nemusí hanbiť, pomer 18:9 je už len vítaným bonusom. Klasické zobrazenie 16:9 vám bude pripadať po chvíľke používania trochu ako “zastaralé.”

VÝKON | Kirin 659

Výrobca sa už tradične rozhodol implementovať čip z domácej dielne. Tentokrát ide o osemjadrový procesor HiSilicon Kirin 659, ktorý je už viac menej príznačný pre modely strednej triedy ako pre značku Huawei, tak aj pre značku Honor. Procesor je doplnený tiež o grafický akcelerátor Mali-T830 MP2.

Zariadenie ako také reaguje vcelku rýchlo. Áno, nejaké to občasné zaváhanie sa nájde, napríklad pri spustení aplikácie fotoaparátu, napriek tomu však nejde o nič strašné a tieto nepríjemnosti sa diali len sporadicky. Navyše, môže ich vyriešiť prípadná softvérová aktualizácia. Po stránke hrania hier som pri jednoduchších tituloch nezaznamenal problémy. Náročnejšie hry si budú vyžadovať úpravu grafických detailov. Niektoré herné tituly sú dokonca v rámci smartfónu predinštalované od výroby. To nemusí potešiť každého používateľa.

PAMÄŤ | 4 GB RAM sú nadštandard

Nie každé zariadenie v tejto cenovej kategórii sa môže pochváliť konfiguráciou 4 GB RAM a 64 GB interného úložiska. Ide tak o skutočne bohatú a jemne nadštandardnú výbavu. Nadstavba EMUI je graficky mohutná a odráža sa to aj na využití pamäte RAM. V priemere bolo k dispozícii približne 1,5 GB RAM.

Po stránke vnútorného úložiska je kapacita 64 GB viac ako dostačujúca. Samotný firmvér zariadenia zaberie niečo cez 12 GB. Po nasnímaní troch desiatok fotografií, natočení pár krátkych videí a nainštalovaní niekoľkých desiatok aplikácií ostalo stále k dispozícii približne 41 GB. Drvivej väčšine používateľov tak táto pamäťová verzia bude stačiť. Ak by bolo predsa len potrebné pamäť rozšíriť, k dispozícii je aj slot na pamäťové karty microSD. Slot je však hybridný a tak si budete musieť vybrať prioritu – DualSIM alebo rozšírenie vnútorného úložiska.

ČÍTAČKA ODTLAČKOV PRSTOV | Zadná stena, rozumné miesto

Senzor pre zabezpečenie zariadenia sa nachádza na zadnej strane pod objektívom fotoaparátu. Miesto je však veľmi dobré, čítačka je umiestnená vo vrchnej časti, avšak v strede pod spomínaným zadným fotoaparátom. Jej dostupnosť je tak bezproblémová. Na čítačky Huawei, resp. Honor sme už pomerne zvyknutí aj v redakcii. Tento snímač korešponduje s cenou zariadenia. Nie je síce najrýchlejší na trhu, jeho reakcie sú však bezproblémové a čítačka odomkne zariadenie skutočne na prvý pokus. Problémom nebola ani jemná vlhkosť či ľahká mastnota, senzor si aj s takými prekážkami dokázal spoľahlivo poradiť.

Čítačka odtlačkov prstov ponúka aj nejaké tie funkcie navyše od výrobcu. Je však potrebné ich aktivovať, a to či už pri prvom spustení alebo neskôr manuálne v nastaveniach. Poteší potiahnutie zhora pre zobrazenie notifikácií alebo potiahnutie do strán pre prehliadanie fotografií v rámci galérie. Priloženie a následné podržanie prstu na snímači môže zachytiť fotografiu alebo spustiť nahrávanie videa. Rovnaké gesto dokáže tiež zdvihnúť prichádzajúci hovor či naopak – zrušiť vyzváňanie budíka. Ide o šikovné gestá, za ktoré výrobcu rozhodne chválime.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
14.3.2018

+