MojAndroid

V cenovej kategórii pod 300 eur už môžeme v súčasnosti nájsť aj zariadenia, ktoré sa svojim dizajnom inšpirovali u svojich drahších vlajkových súrodencov. Zariadenie Honor 7X ponúkne trendový displej s pomerom strán 18:9 spolu s duálnym zadným fotoaparátom. Plusy a mínusy tohto smartfónu si môžete prečítať v práve začínajúcej recenzii.

Náš tip
Honor 9 Lite: Šarmantný inovátor | RECENZIA
Náš tip
Honor Band 3: Neohúri, no spoľahlivo poslúži | RECENZIA
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

OBSAH BALENIA | Pestrofarebná krabička so základným príslušenstvom

Smartfón k vám dorazí v pestrej krabičke ladenej do pastelovo modrých odtieňov. Krabička je jednoduchá z tvrdého papiera. Obsahuje samotný smartfón, ihlu na otvorenie zásuvky pre SIM kartu alebo pamäťovú kartu, základné príručky, koncovku nabíjačky (2A) a microUSB kábel pre nabíjanie alebo prepojenie s počítačom. Nič viac a nič menej, ide o základné príslušenstvo, pomerne štandardné pre túto cenovú kategóriu.

KONŠTRUKCIA | Jeden kus kovu

Honor prináša aj do strednej triedy kovovú “unibody” konštrukciu a už pri prvom chytení máte pocit doslova ako z vlajkového zariadenia. Konštrukcia je pevná, nič nepraská a okrem prednej steny a jemných plastových pásikov pre antény tu nič iné ako kov nenájdeme. Hoci ide o kov, jeho povrchová úprava je trochu zvláštna a zadná stena sa tak stáva doslova magnetom na odtlačky prstov či inú mastnotu.

Povrchová úprava zadnej steny je skutočným magnetom na odtlačky prstov a inú ľahkú mastnotu.

Smartfón ponúka rozmery 156,5 x 75,3 x 7,6 mm a tiež váhu 165 gramov. Nejde vôbec o prehnané rozmery aj vzhľadom k tomu, že máme v rukách takmer 6-palcové zariadenie. Svojím vzrastom tak telefón pripomína skôr 5,5-palcové zariadenia so štandardným pomerom strán 16:9. Vďaka svojmu trendovému pomeru strán 18:9 však smartfón padne veľmi dobre do ruky. Napomáhajú tomu aj zaoblené hrany či rohy, ovládanie je teda pomerne komfortné.

Rozloženie prvkov zariadenia

Na prednej strane sa nachádza veľký 5,93″ IPS displej, ktorý pokrýva hneď 77% plochy. Nad ním sa nachádza jedna predná kamera, reproduktor pre telefonovanie (neslúži pre stereo efekt hlasného reproduktora) či skupina senzorov napríklad pre automatickú reguláciu jasu. Pod displejom sa nachádza už len logo výrobcu. Je tak jasné, že snímač odtlačkov prstov sa bude nachádzať inde a systémové tlačidlá budú následne softvérové. Trochu si tak ukroja z obrazovky v spodnej časti zariadenia.

Horná hrana je pomerne prázdna. Nachádza sa tu len sekundárny mikrofón, ktorý nájde využitie napríklad v prípade natáčania videa. Spodná hrana je už o čosi zaujímavejšia. Nachádza sa tu jeden hlasný reproduktor, 3,5 mm audio konektor, dvojica skrutiek a starší microUSB konektor. Vzhľadom k cene však musíme konštatovať, že výrobca mohol použiť už novší USB-C konektor. Pokiaľ ste už USB-C používali, prechod k staršiemu konektoru, ktorý nie je obojstranný, bude doslova frustrujúci. Ak však používate microUSB v súčasnosti, nič sa pre vás nemení.

Ľavá hrana neobsahuje žiadne prvky pre ovládanie zariadenia, nachádza sa tu však zásuvka pre SIM kartu alebo pamäťovú kartu. V našom prípade išlo o DualSIM prístroj a slot bol hybridný. V takom prípade si môže každý používateľ vybrať, či chce používať dve SIM karty bez možnosti rozšírenia vnútorného úložiska, alebo jednu SIM kartu plus pamäťovú kartu microSD. Pravá strana obsahuje reguláciu hlasitosti a tlačidlo zapnutia. Tlačidlá sú dobre umiestnené a s ich používaním som nezaznamenal žiadny problém.

Zadná strana zariadenia obsahuje spomínané plastové pásiky pre antény či duálny fotoaparát spolu s jednoduchým LED bleskom vo vrchnej časti. Čítačka odtlačkov prstov sa nachádza v strede pod objektívom fotoaparátov. Je dostupná veľmi dobre a s ukazovákom ju rýchlo nahmatáte. V spodnej časti sa nachádza už len logo výrobcu a povinné informácie.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
14.3.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+