MojAndroid

Honor oficiálne predstavil model 7s, ktorý by mal byť vstupným modelom do sveta smartfónov. Prinesie dobrú kvalitu v rámci počúvania hudby alebo pozerania videí na veľkom displeji. Tu sú informácie, ktoré o smartfóne vieme.

Veľký displej s pomerom strán 18:9

Displej dostal uhlopriečku 5,45″ a HD rozlíšenie (1440 x 720 pixelov). V tejto cenovej kategórii by sme ani lepšie rozlíšenie čakať nemohli. Pomer strán je 18:9 a obsiahne 73 % prednej strany telefónu. Mohla by to byť výhoda pre používateľov, ktorí preferujú veľký displej, no nechcú mať vo vrecku “lopatu”. Samozrejme sú smartfóny, ktoré sú na tom oveľa lepšie čo sa pomeru displeja a tela týka, no sú oveľa drahšie. Reproduktor slúžiaci na telefonovanie by mal byť kvalitnejší a hlasnejší, takže kvalita hovoru by mala byť na veľmi dobrej úrovni. Dokonca aj v rušnejšom prostredí.

Náš tip
Honor 7A a Honor 7C: Dostupné novinky predstavené
Náš tip
Honor 10: Šmykľavý modrý krásavec s TOP výkonom | Recenzia

Slušná batéria, LED blesk vpredu

Batéria novinky dostala kapacitu 3020 mAh, čo je veľmi slušná hodnota pre zariadenie tejto cenovej kategórie. Novinka obsahuje 2 GB RAM a 16 GB vnútorného úložiska. To nie je síce veľa, no môžete ho rozšíriť pamäťovými kartami Micro SD. Operačný systém je Android vo verzii 8.1 a môžeme očakávať, že bude aktualizácia aj na Android 9. Fotoaparát disponuje rozlíšením 13 megapixelov a disponuje fázovým zaostrovaním, čo by malo zaručovať ostré snímky. Selfie fotoaparát má rozlíšenie 5 megapixelov a v tme mu pomôže prisvetľovací LED blesk.

Cena a dostupnosť

Novinka sa zatiaľ predáva len v Pakistane a neexistujú žiadne informácie, v ktorých krajinách sa plánuje predaj. Cena sa pohybuje okolo 125 €.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+