MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Veľká uhlopriečka vs. nízke rozlíšenie

Kedysi platilo, že lacnejšie zariadenia obsahovali spravidla menšie displeje. Dnes je však situácia iná, čo dokazuje aj Honor 7A. Ten ponúka IPS obrazovku s pomerom strán 18:9 a o uhlopriečke 5,7-palca. Na nej sa rozprestiera HD+ rozlíšenie, čo zabezpečuje výslednú jemnosť na úrovni 282 ppi. Táto hodnota nie je práve ideálna a treba povedať, že jemnosť displeja na tom mohla byť o čosi lepšie. Výrobca sa teda síce snaží nalákať na veľký zobrazovač, no práve slabšie rozlíšenie ho sťahuje dole.

Inak má obrazovka svoje kvality, medzi ktoré patrí verné podanie farieb a slušné pozorovacie uhly. Maximálna svietivosť nie je úplne ideálna, no nie je to ani nič strašné. Pripravte sa teda na to, že si pri extrémne slnečných dňoch občas budete musieť displej zakrývať rukou. Na druhú stranu poteší najnižšia hodnota jasu, vďaka ktorej vám nebude displej ťahať oči ani v tej najväčšej tme. Taktiež oceníte filter modrého svetla, ktorý môžete aktivovať v nastaveniach a ochrániť váš zrak. Vhod padne aj možnosť upravenia teploty farieb.

Výkon a pamäť: Základ s pomalšími reakciami

Povedzme si pravdu, azda nikto, kto si kupuje low-end smartfón od neho neočakáva dychberúci výkon. Ten neponúka ani Honor 7A, ktorý sa však napriek tomu nemá za čo hanbiť. Disponuje totiž 8-jadrovým procesorom Snapdragon 430, ktorý je doplnený o grafický akcelerátor Adreno 505. V závislosti od verzie sa tiež dostalo na 2 / 3 GB RAM a 16 / 32 GB interné úložisko, čo je na pomery tých najlacnejších smartfónov súčasnosti pomerne slušné. Aby toho nebolo málo, k dispozícii je aj dedikovaný slot na microSD kartu, ktorým môžete interné úložisko dodatočne rozšíriť.

Takáto hardvérová výbava však, nanešťastie, nezabezpečuje modelu 7A veľmi rýchle reakcie. Tie rozhodne nepatria k tým najlepším, no menej náročného používateľa ich rýchlosť nijako výrazne nesklame. Hranie menej náročných hier funguje bez problémov, avšak s náročnejšími titulmi už toto zariadenie nestíha. To isté platí aj pre náročnejšie operácie, na ktoré jednoducho Honor 7A nie je stavaný. Základné operácie, prepínanie aplikácií, prehliadanie internetu, sociálnych sietí a videí však zvláda ľavou zadnou.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
4.9.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+