MojAndroid

Najnižšia trieda smartfónov sa v posledných rokoch nijako výraznejšie nemení. Stále jej bez väčšieho ohrozenia vládne spoločnosť Xiaomi, ktorej však čoraz viac dýcha na chrbát Motorola, ale aj v našich končinách veľmi obľúbený Honor.

Posledný z menovaných si získava čoraz viac pozornosti najmä kvôli tomu, že spĺňa rovnaké kvalitatívne štandardy, aké ponúkajú zariadenia od spoločnosti Huawei, no pridáva k tomu aj agresívnu cenovú politiku. Skvelým príkladom môže byť nedávno predstavený Honor 7A, ktorý na  prvý pohľad ponúka veľa muziky za málo peňazí. Ako je tomu však v skutočnosti?

Predajné balenie: Len to nevyhnutné

Honor 7A prichádza v klasickej tyrkysovo-bielej škatuli, ktorá nepôsobí nijak obzvlášť luxusne. Istý podiel na tom nesie aj fakt, že takmer všetky zariadenia od tejto spoločnosti disponujú takmer na vlas rovnakou krabičkou, ktorá sa odlišuje iba základnými popismi zariadenia zo strany spodnej a jeho názvom na strane vrchnej.

Obsah je taktiež väčšinou rovnaký a k samotnému telefónu býva pribalený len nevyhnutný základ v podobe návodov, spinky slúžiacej na otvorenie SIM slotu, nabíjacieho adaptéra a USB kábla. Nič navyše neobsahuje ani balenie smartfónu Honor 7A, ktoré nás navyše mierne sklamalo starším microUSB káblom. V tejto triede nejde o nič nezvyčajné, no v roku 2018 by už aj tie lacnejšie telefóny mohli disponovať novším USB-C konektorom, ktorý sa čo nevidieť stane štandardom.

Konštrukcia a dizajn, skener odtlačkov: Ani low-end nemusí byť nudný

Najmenej vybavený smartfón od spoločnosti Honor z tohto roka prekvapivo zaujme aj svojím dizajnom či konštrukčným spracovaním. Celý telefón je vyrobený z plastu a na hodnotnejšie materiály môžete zabudnúť, no pravdupovediac ich tento telefón ani veľmi nepotrebuje. Plast ho totiž drží pevne pokope a rozhodne sa nemusíte báť, že by sa vám pri jednom nešťastnom páde rozpadol na márne kúsky.

Práve naopak, dovolíme si tvrdiť, že Honor 7A má veľký potenciál na to, aby zvládol odolávať vašej nešikovnosti až dovtedy, kým ho nebudete chcieť vymeniť za niečo novšie. Plast totiž omnoho lepšie tlmí nárazy ako kov a vydrží neporovnateľne viac ako tvrdené sklo. Vďaka plastovej konštrukcii si novinka zachováva príjemnú váhu 150 gramov a príjemné sú aj rozmery. Honor totiž už aj svoju najnižšiu triedu prispôsobil novému trendu natiahnutých displejov s menšími rámčekmi. Vďaka tomu a taktiež vďaka zaobleným hranám tento smartfón príjemne sadne do ruky a jednoducho sa ovláda.

Po stránke dizajnu nemáme taktiež nejaké väčšie výhrady, pričom oceňujeme už zmienené prispôsobenie súčasným trendom. To badať aj na ráme telefónu, ktorý je vyrobený z lesklého plastu, ktorý má evokovať kov. Síce sa mu to veľmi dobre nedarí a pri prvom dotyku vám bude ihneď jasné, že ide o obyčajný plast, no snaha sa cení. Jednoliata zadná stena má už matnú textúru a opticky ju narúšajú len dve strieborné horizontálne čiary.

Okrem toho však zadná stena nesie aj logo výrobcu, duálny hlavný fotoaparát s LED bleskom a skener odtlačkov prstov. Ten je veľmi dobre umiestnený a prst naň sadne vcelku presne. Rovnako je celkom rýchly a presný, takže vás nebude nejako veľmi zdržiavať. Predná stena, ktorá je celá prekrytá odolným sklom, nesie okrem displeja aj hovorový reproduktor, selfie kameru s prisvetľovacou LEDkou, LED diódu upozornení a opäť logo samotného výrobcu.

Bočné hrany už nesú len potrebné hardvérové tlačidlá, plnohodnotný DualSIM slot, 3,5mm audio jack konektor a už spomínaný microUSB konektor. Z hľadiska konštrukcie a dizajnu teda ide o príjemný nadpriemer, za ktorý sa určite nebudete hanbiť.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
4.9.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+