MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej nie je dokonalý

Displej Honoru 7 Lite určite nepatrí medzi špičku medzi smartfónmi. Ponúka síce obstojné farby aj výborné pozorovacie uhly, no chýba mu trochu života. Uvítali by sme vyšší kontrast, ktorý by farbám dodal tak potrebné “zvýraznenie”. Na druhej strane, pokiaľ nebažíte po dokonalých farbách a nemienite Honor 7 Lite porovnávať s inými zariadeniami, tak pravdepodobne nedostatky nebudete až tak vnímať. Navyše, kvalitatívne patrí displej Honoru 7 Lite k priemeru triedy, takže sa nie je na čo až tak sťažovať.

Honor 7 Lite-1

Čitateľnosť displeja na priamom slnku je na dobrej úrovni a to isté platí aj o zobrazení čiernej, na ktorú sa v tejto cenovej hladine nekladie až tak veľký dôraz. Biela farba ma s natívnymi nastaveniami slabý modrastý nádych, tento sa však v nastaveniach vyváženia bielej dá aspoň čiastočne eliminovať. Samozrejmosťou je tu tiež automatická regulácia jasu, ktorá funguje dobre a spoľahlivo. No a za zmienku stojí aj fakt, že smartfón od výroby prichádza s nalepenou ochrannou fóliou.

Výkonu je dosť

Honor 7 Lite je po hardvérovej stránke identickou kópiou Huaweiu P9 Lite. Nájdete tu rovnaký 8-jadrový procesor HiSilicon Kirin 650, ako aj 2GB operačnej pamäte RAM, či grafickú kartu Mali-T830MP2. Od toho sa odvíja aj výkon zariadenia, čo v ponímaní benchmarkov AnTuTu a 3D Mark znamená skóre na úrovni 52800 resp. 11500 bodov. Z praktického hľadiská to znamená, že s Honor 7 Lite budete mať dostatok výkonu k vykonávaniu všetkých bežných činností. Presvedčili sme sa o tom aj pri testovaní. Reakcie zariadenia boli rýchle a bezproblémové je napríklad aj prehrávanie Full HD videí. Hranie hier síce má už svoje limity, stále si však zahráte aj graficky náročnejšie hry. Tie už ale môžu v niektorých náročnejších 3D scénach sekať.

S Honor 7 Lite máte k dispozícii internú pamäť s kapacitou 16GB, ktorá pre používateľa poskytuje ukladací priestor o veľkosti 10,46GB. Vďaka hybridnému slotu ju môžete rozšíriť o ďalších 256GB, a to prostredníctvom pamäťových kariet microSD. Treba však pamätať na to, že ak využijete túto možnosť, nebudete mať k dispozícii voľný slot pre druhú SIM kartu. Ani Honor 7 Lite nepodporuje USB Host a pripojenie ďalšieho príslušenstva cez microUSB konektor.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
15.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+