MojAndroid

Výkon a pamäť – neprekvapí, no ani neurazí

Smartfón Honor 5X ponúka procesor Snapdragon 616 a 2 GB, resp. 3 GB RAM v závislosti od konfigurácie. My sme mali k dispozícii model s 2 GB RAM a 16 GB vnútornej pamäte, ktorú je možné rozšíriť o ďalších 128 GB prostredníctvom microSD karty. Celkovo tak ide o zariadenie spadajúce do strednej výkonnostnej triedy, akých je na trhu veľké množstvo.

To ale neznamená, že všetky tieto zariadenia fungujú rovnako dobre. Aj napriek podobným špecifikáciám sa môže stať, že jeden smartfón ponúka diametrálne odlišný výkon od druhého. Hoci Snapdragon 616 je skutočne dostatočne výkonný procesor a 2 GB RAM je dostatočná hodnota pre bežné úkony, z času na čas sme sa stretli so zaváhaniami v systéme, ktoré kazili celkový zážitok z používania.

Či už sa jednalo o zaseknutie na domovskej obrazovke alebo pri otváraní aplikácií, zdalo sa nám, že systém na telefóne by mohol byť o čosi lepšie vyladený. Najväčšie problémy sme mali s prehrávaním videí v rôznych aplikáciách, kde sme často narazili na sekanie, alebo sa nám video vôbec nespustilo. Všetko ale nasvedčovalo tomu, že ide o chybu v systéme, ktorá by mohla byť odstránená prípadnou aktualizáciou. Problémy ale neboli také časté, že by nám to výrazne prekážalo pri používaní a v niektorých ďalších oblastiach, ako napr. pri práci s náročnejšími aplikáciami, nás telefón prekvapil rýchlym načítavaním a skvelou odozvou.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

16.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+