MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Veľmi slušná výdrž

 • 3750 mAh batéria
 • 22 W nabíjanie
 • chýba bezdrôtové nabíjanie

Ak hľadáte smartfón s nadpriemernou výdržou a v hľadáčiku máte aj Honor 20, tak toto bude smartfón pre vás. Silná batéria je základ, no výborná je aj optimalizácia samotného systému. Výdrž novinky je nadpriemerná. Bežnému používateľovi kľudne vydrží aj dva dni bez nabíjačky. Počas testovania pri maximálnom zaťažení som bez problémov vydržal do večera, a to som stále mal celkom slušnú rezervu.

Počas dňa som sa mohol spoľahnúť na to, že mi telefón bez problémov vydrží do večera a nemusel som sa strachovať, že budem musieť každú chvíľu nabíjať. Nadštandardnej výdrži pomáha samozrejme aj použití procesor, ktorý je síce výkonný, ale aj úsporný.

Tmavý režim v systéme síce chýba, no keďže Honor 20 používa IPS displej, extra užitočný by nebol. Keď už je ale energie v batérii málo, môžete sa spoľahnúť na jeden z pripravovaných šetriacich režimov. Základný úsporný režim dokáže výdrž o nejaký ten čas predĺžiť, no viac ma zaujíma špeciálny Ultra úsporný režim. Jeho aktivovaním síce prídete o väčšinu smart funkcií, no stále budete mať možnosť telefonovať a písať sms správy. Zmení sa však aj celý systém, na obrazovke uvidíte len odkazy na aplikácie, ktoré sú v tomto režime povolené. Farba pozadia sa zmení na čiernu.

Tento režim však dokáže naozaj výrazne (až niekoľkonásobne) predĺžiť výdrž batérie. Pokiaľ teda nemáte pri sebe nabíjačku a obávate sa toho, že batéria nevydrží, Ultra úsporný režim bude vašou najlepšou voľbou.

Honor 20 prichádza aj s rýchlym 22,5 W káblovým nabíjaním. Pomocou dodávanej nabíjačky som dokázal zariadenie nabiť z 0 na 100 % za hodinu aj 18 minút. Bezdrôtové nabíjanie bohužiaľ chýba.

Hodnoty, ktoré som počas nabíjania nameral:

 • 15 min: 27 %
 • 30 min: 52 %
 • 45 min: 73 %
 • 60 mih: 90 %
 • Celkové nabitie: 1:18 hod.

Honor 20: Záverečné hodnotenie

Honor 20 je smartfón, ktorý jednoznačne odporúčam. Za 500 eur získate zariadenie s parametrami vlajkovej lode a rovnako aj kvalitným fotoaparátom. Zaujme aj vydareným dizajnom s peknými farebnými prevedeniami. V ruke sa drží veľmi dobre a je aj príjemne ľahký.

Oceňujem skener odtlačkov prstov na pravej strane, ktorý funguje presne tak, ako od poriadneho smartfónu očakávam. Výkonu je dostatok, výdrž batérie je skvelá. Zišlo by sa však bezdrôtové nabíjanie, chýba vodeodolnosť a tiež by som sa potešil aj stereo reproduktorom.

Cena novinky je veľmi zaujímavá, no konkurencia je silná. Napadá mi napríklad Xiaomi Mi 9, ktorý ponúkne za podobnú cenu AMOLED displej, o trochu silnejší procesor a tiež porovnateľný fotoaparát. Výdrž batérie je zase lepšia pri Honore 20 a taktiež dizajn je zaujímavejší.

8.3

Honor 20

Honor 20 je novinka, ktorá si určite nájde svoje miesto na trhu. Za príjemnú cenu 499 eur ponúkne parametre vlajkovej lode na čele s výkonným procesorom a kvalitným fotoaparátom. Výhodou je aj silná batéria s kapacitou 3750 mAh a s ňou spojená slušná výdrž. Veľký displej s uhlopriečkou 6,26" oceníte pri fotografovaní či pozeraní videí. Výhodou je aj bleskurýchly skener odtlačkov prstov, ktorý sa nachádza na pravej strane v zamykacom tlačidle. Na druhú stranu, potešila by vodeodolnosť a na škodu by neboli ani stereo reproduktory.zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
90 %
Výkon
90 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
80 %
Fotoaparát

 • Cena
 • Rýchly a spoľahlivý skener odtlačkov
 • Kvalitný fotoaparát
 • Vysoký výkon

 • Chýba vodeodolnosť
 • Bez stereo reproduktorov

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+