MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Diery sú “in”

  • Uhlopriečka: 6,26″
  • Rozlíšenie: 2340 x 1080 pixelov
  • Hustota pixelov: 412 ppi
  • Technológia: IPS

Panel, ktorý Honor použil vo svojom najnovšom vlajkovom modeli, ma ničím neprekvapil, ale ani nesklamal. O parametroch sa rozpisovať nebudem, tie nájdete vyššie. Len dodám, že rozlíšenie je vzhľadom na veľkosť uhlopriečky plne dostatočné. Počas testovania som si ani raz nespomenul na to, že by mohlo byť vyššie. Trochu mi však prekáža, že výrobca nesiahol po AMOLED displeji.

Z tohto dôvodu tu chýba aj tmavá téma nadstavby systému, ktorá je k dispozícii len pre zariadenia s AMOLED displejom. Panel to však rozhodne nie je zlý, skôr naopak. S podaním farieb som spokojný, jas je dostatočný a s viditeľnosťou displeja na slnku nemám žiadny problém.

Samotné rozlíšenie je možné v nastaveniach ešte znížiť na HD+, no to určite neodporúčam. Energiu vám to neušetrí takmer vôbec, zariadenie nebude ani rýchlejšie, no kvalita obrazu sa rapídne zníži. Texty sa zväčšia, na displej sa vojde menej informácií, ktoré navyše nebudú príliš ostré. Honor 20 dokonca ponúka aj automatickú zmenu rozlíšenia, ktorú som pre istotu tiež vypol.

Automatické nastavenie úrovne jasu je rýchle a spoľahlivé. Nechýba ani špeciálny režim, ktorý je ukrytý pod názvom ochrana zraku. Jedná sa o nám už veľmi dobre známy nočný režim, ktorý obmedzí zobrazovanie modrej (bielej) farby, pričom používateľ si môže tento režim aj načasovať. V dnešnej dobe túto možnosť používajú všetci výrobcovia, takže to nie je nič prekvapujúce.

Pre tých, ktorým sa nepáči diera v displeji, ponúka Honor 20 riešenie. Môžete ju softvérovo zakryť. To znamená, že vrchná časť displeja bude čierna, takže dieru neuvidíte. Funguje to úplne rovnako, ako v smartfónoch, v ktorých môžete zakryť výrez v displeji. Osobne v tom ale nevidím nejaký extra význam, no konečné rozhodnutie je na samotnom používateľovi. Už štandardom je možnosť nastavenia režimu farieb. Farebné podanie si môžete v Honore 20 nastaviť veľmi podrobne a každý si určite vyberie. Ja som všetko nechal tak, ako to bolo prednastavené.

Výkon a Pamäť: Pravá vlajková loď, no tabuľky netrhá

  • Procesor: HiSilicon Kirin 980 (7 nm)
  • RAM: 6 GB
  • Úložisko: 128 GB
  • Pamäťové karty: Nie
  • GPU Turbo 3.0

Honor 20 je vlajkovou loďou čínskej spoločnosti, preto nie je žiadnym prekvapením, že ponúka zatiaľ najvýkonnejší procesor od Huaweiu. Rovnaký čipset je použitý v modeloch z radu Huawei P30 či Mate 20, no aj v nedávno predstavenom Honore View 20.

Oproti minuloročnému Honoru 10, ktorý ponúkol procesor Kirin 970, sa samozrejme zvýšil hrubý výkon a taktiež aj grafický výkon. Reálne tak mám pred sebou zariadenie, ktoré je rýchle, spoľahlivé a pripravené aj na náročné hry. Tomu pomáha špeciálna softvérová úprava GPU Turbo tretej generácie. Podporované (optimalizované) hry tak bežia ešte lepšie a plynulejšie. V grafickom výkone procesor Kirin oproti novému Snapdragonu 855 stráca, no pri reálnom používaní to rozhodne nespoznáte. Rozdiel je najviac viditeľný v benchmarkoch.

Počas testovania som nenarazil na hru, s ktorou by mal tento smartfón problém. Môžete sa spoľahnúť na to, že Honor 20 ponúka dostatočný výkon na akúkoľvek prácu so systémom, aplikáciami, multitasking a aj náročné hry. Kapacita operačnej pamäte netrhá žiadne rekordy, no to ani nepotrebuje. 6 GB RAM je dosť na to, aby všetko bežalo tak, ako má. Počas používania mám v priemere vyše 2 GB RAM voľnej.

Pozor si však musíte dať na to, že nový Honor 20 nepodporuje pamäťové karty. Sú tu len dva sloty na SIM kartu, nič viac. Pre väčšinu používateľov to problém určite nebude, 128 GB je viac, než dostatok miesta na fotografie, hudbu či videá. Pokiaľ patríte medzi náročnejších používateľov a 128 GB vám je málo, objaviť by sa mala aj verzia s 256 GB úložiskom.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
27.5.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+