MojAndroid

Smartfón Honor 20 Pro bol oficiálne predstavený v Londýne, približne pred mesiacom. Redakcia MojAndroid.sk pri tom samozrejme nemohla chýbať. Následne prepukla kauza Huawei a USA, ktorá poriadne zamiešala kartami. Najnovšia vlajková loď od Honoru nestiha certifikáciu Googlu a jej predaj bol otázny. Bola by škoda, keby sa takéto podarené zariadenie nezačalo predávať. Za 599 eur sa jedná o veľmi zaujímavú alternatívu k vlajkovým lodiam.

Vďaka procesoru HiSilicon Kirin 980 ponúka poriadny výkon, no hlavnou zbraňou má byť fotoaparát. Ten ponúka až 4 objektívy a v hodnotení DxOmark dosiahol skóre impozantných 111 bodov. Lákadlom je aj batéria s kapacitou 4000 mAh, ktorá by mala zaručiť nadpriemernú výdrž.

Možno sa dočkáme ešte v júli

Štart predaja novinky bol pôvodne naplánovaný začiatok júla. Avšak vzhľadom na pretrvávajúce problémy spoločnosti Huawei, začiatok predaja bol neistý. Vlastne isté nebolo či sa vôbec Honor 20 Pro začne predávať. Po štyroch týždňoch vyjednávania a dohadovania konečne Honor 20 Pro dostáva certifikáciu Googlu a bude mu predaj umožnený.

Začiatok predaja ešte oznámený nebol. Môžeme ale počítať s tým, že Honor na seba nenechá dlho čakať a stihnúť by to mohol ešte v júli. Huawei údajne monitoruje aktuálny dopyt po nových smartfónoch Honor 20 a Honor 20 Pro. Práve model bez prívlastku Pro by sa mal celosvetovo začať predávať už 21. júna.

Náš tip
Máte Huawei alebo Honor: Aký osud čaká značku na Slovensku? Poznáme vyjadrenia operátorov

+