MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Skvelá výdrž s rýchlym nabíjaním

Základným stavebným kameňom spoľahlivého smartfónu je bezproblémová výdrž. Teda ak vydrží celý náročný deň bez nabíjačky, je to v poriadku. Honor 20 Pro však ide ďalej. Denná výdrž je absolútne bezproblémová, avšak bežne sa dokážem dostať aj na dva dni pri strednom používaní.

Trúfam si povedať, že menej náročným používateľom vydrží aj 3 dni bez nabíjačky. Avšak tento smartfón je určený skôr tým náročnejším. V každom prípade, 4000 mAh batéria ponúka dostatočnú kapacitu na to, aby bola výdrž bezproblémová. Keď sa k tomu pridá úsporný procesor a vyladený systém, všetko funguje tak, ako by sme si predstavovali. Len škoda toho OLED displeja, jeho použitie by mohlo už tak dobrú výdrž ešte o niečo predĺžiť.

Honor 20 Pro
Honor 20 Pro s nabíjačkou

Honor 20 Pro nabijete prostredníctvom USB-C kábla, bezdrôtovo to nepôjde. Vďaka nabíjačke s výkonom 22,5 W sa z 0 na 100 percent dostanete za menej, ako hodinu a pol. Rýchlosť nabíjania som samozrejme otestoval a výsledky si môžete pozrieť nižšie:

 • 15 min: 23 %
 • 30 min: 46 %
 • 45 min: 67 %
 • 60 min: 85 %
 • Celkové nabitie: 1 hod. 27 min.
Honor 20 Pro
Honor 20 Pro: USB-C konektor na spodnej strane

Pomôžu šetriace režimy

Keď už je ale energie v batérii málo, môžete sa spoľahnúť na jeden z pripravovaných šetriacich režimov. Základný úsporný režim dokáže výdrž o nejaký ten čas predĺžiť, no viac ma zaujíma špeciálny Ultra úsporný režim. Jeho aktivovaním síce prídete o väčšinu smart funkcií, no stále budete mať možnosť telefonovať a písať sms správy. Zmení sa však aj celý systém, na obrazovke uvidíte len odkazy na aplikácie, ktoré sú v tomto režime povolené. Farba pozadia sa zmení na čiernu.

Honor 20 Pro
Šetriace režimy

Tento režim však dokáže naozaj výrazne (až niekoľkonásobne) predĺžiť výdrž batérie. Pokiaľ teda nemáte pri sebe nabíjačku a obávate sa toho, že batéria nevydrží, Ultra úsporný režim bude vašou najlepšou voľbou.

Záverečné hodnotenie: Lacnejšia alternatíva vlajkových lodí

Honor 20 Pro je pravá vlajková loď, avšak nie bez kompromisov. Tomu zodpovedá aj cena. Oproti ostatným vlajkovým lodiam konkurenčných výrobcov je o niekoľko stoviek lacnejšia. A tak Honoru 20 Pro môžem absenciu niektorých funkcií prepáčiť.

Honor 20 Pro

Honor 20 Pro je smartfón so skvelým fotoaparátom, vydareným dizajnom, veľmi slušným výkonom a skvelou výdržou, avšak bez 3,5 mm jacku, len s IPS displejom, bez podpory pamäťových kariet a len s jedným reproduktorom. A hlavne tu chýba vodeodolnosť.

8.3

Honor 20 Pro

Vlajková loď čínskej spoločnosti, ktorá láka zaujímavou cenou. Oproti ostatným vlajkovým lodiam síce chýba napríklad vodeodolnosť či stereo reproduktory, no doháňa to prítomnosťou kvalitného fotoaparátu, nižšej ceny a infračerveného portu. Práve fotoaparát je jedným z najväčších plusov tohto smartfónu. Produkuje fotografie, ktoré patria k absolútnej špičke. Dizajn možno nesadne každému, no ani neurazí. Ide o klasický kváder, ktorý nie je ničím zaujímavý. A to je možno dobre. Chýba mi 3,5 mm audio jack či AMOLED displej, poteší zase silná batéria a s ňou spojená nadštandardná výdrž. A chýbať nesmie ani rýchle 22,5 W nabíjanie.

zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
80 %
Výkon
90 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
90 %
Fotoaparát

 • Priaznivá cena
 • Skvelý fotoaparát
 • Rýchly a spoľahlivý skener odtlačkov prstov
 • Nadštandardná výdrž

 • Bez stereo reproduktorov
 • Chýba vodeodolnosť
 • Chýba 3,5 mm audio jack
 • Inak skvelá nadstavba by si zaslúžila redizajn

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+