MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita: Takto sa to má robiť

Dnes už prakticky každý smartfón strednej triedy ponúkne plnú konektivitu. Vlajková loď od Honoru tak v žiadnom prípade nesmie zaostávať. Do Honoru 20 Pro môžete naraz vložiť dve nano SIM karty. Každý zo slotov podporuje aj LTE pripojenie. Navyše, v nastaveniach si môžete veľmi jednoducho zvoliť, ktorá z kariet bude preferovaná na telefonovania, sms správy či dáta.

Honor 20 Pro
Honor 20 Pro: Nastavenia siete

Páči sa mi, že v stavovom riadku si môžete nechať zobrazenú aktuálnu rýchlosť pripojenia. Hodiť sa to môže tým s nižšími dátovými balíkmi. Ihneď tak vidíte či smartfón prijíma alebo odosiela nejaké dáta a viete na to okamžite reagovať. V stavovom riadku môžete mať aj názov operátora, no v tomto nevidím žiadnu výhodu.

K internetu sa bez problémov pripojíte pomocou LTE, Wi-Fi a všetkých dôležitých pomalších pripojení. Bluetooth som používal prakticky non-stop, keďže k smartfónu som mal pripojené hodinky a ešte niekoľko zariadení, ktoré s ním komunikovali práve prostredníctvom bluetooth. Tu som nenarazil na žiadne nedostatky a všetko fungovalo príkladne.

Honor 20 Pro
Honor 20 Pro: Slot na dve SIM karty

Telefonovanie je s novým Honorom 20 Pro absolútne bezproblémové. Výrobca nešiel do žiadnych neštandardných riešení v podobe reproduktora v displeji a podobne. Ten sa nachádza priamo nad displejom a je dostatočne hlasný a kvalitný. O zhasínanie displeja počas hovoru sa stará proximity senzor, ktorý funguje rýchlo a spoľahlivo. Nestávalo sa mi, že sa displej počas telefonátu z nejakých dôvodov náhodou rozsvietil.

Honor 20 Pro
Honor 20 Pro: Detail na infračervený port

Ani mobilné platby prostredníctvom Google Pay či iného štandardu, ktorý ponúka vaša banka, budú bezproblémové. Prostredníctvom Honoru 20 Pro som v obchode zaplatil viackrát. Stačí rozsvietiť displej, priložiť k terminálu a NFC sa o všetko postará. Osvedčilo sa mi prikladať smartfón k terminálu strednou časťou. Čerešničkou na torte je prítomnosť infračerveného portu, pomocou ktorého môžete ovládať vaše domáce zariadenia.

Fotoaparát: Úplný vrchol

Existujú dva typy ľudí. Tí, ktorým sa fotografie z nových smartfónov od Huawei/Honor páčia a tí, ktorým sa nepáčia. Avšak musím uznať, že Honor 20 Pro fotí kvalitne a to vo všetkých podmienkach. Jednoznačne a zaslúžene patrí do TOP 3. Fotoaparát poskytuje výborný dynamický rozsah, veľmi slušné farby a skvelé nočné zábery. Niekedy je postprocessing fotografií trochu agresívny. To síce nepomáha k všeobecnej kvalite, avšak fotky vyzerajú na pohľad o to lepšie.

Honor 20 Pro
Honor 20 Pro: Prostredie fotoaparátu

Poďme ale od začiatku. Už pri predstavení sa Honor chválil skvelým skóre v DxOMark. Honor 20 Pro v tomto kontroverznom rebríčku dosiahol 111 bodov, čiže len o 1 bod menej, ako Huawei P30 Pro. Naozaj si toto hodnotenie zaslúži? Ja si myslím, že áno. Vzadu sa nachádza štvorica fotoaparátov:

  • Hlavný objektív: 48 MP, f/1.4, PDAF, OIS
  • Teleobjektív: 8 MP, f/2.4, PDAF, OIS, trojnásobný optický zoom
  • Širokouhlý objektív: 16 MP, f/2.2
  • Makro objektív: 2 MP, f/2.4

Zaujímavá je hlavne clona hlavného snímača. Ide doposiaľ o najvyššiu svetelnosť jedného snímača v smartfóne. A to sa odráža aj na nočných fotografiách, ktoré sú kvalitné a dostatočne svetlé. Pri nich tiež oceníte optickú stabilizáciu obrazu, ktorá dovolí ešte o trochu predĺžiť uzávierku.

Nechýba tu ani špeciálny nočný režim. Ten nie je až taký agresívny (kvalitný) ako pri Pixeloch, no jeho prítomnosť určite poteší. Niekedy vie vykúzliť naozaj veľmi pekné zábery. Zaostrovať vie aj teleobjektív. Trojnásobné priblíženie je super, je to oveľa lepšie, ako štandardné dvojnásobné. Za dobrých svetelných podmienok podáva teleobjektív veľmi slušné výsledky. Tiež mu pritom pomáha aj optická stabilizácia obrazu.

Široké možnosti a variabilita

Širokouhlé objektívy sú novým trendom a ja sa tomu ani nečudujem. Mať možnosť “oddialiť” si scénu je niekedy na nezaplatenie. Fotografie zo širokouhlého objektívu sú tiež veľmi vydarené, avšak skôr by som odporúčal použiť ho cez deň. V noci už také super nie sú.

Počas testovania som ocenil veľmi kvalitný portrétový režim. Nielenže si môžete nastaviť úroveň rozmazania (aj po odfotografovaní), no tieto zábery sú viac než dobré. Smartfón si vie veľmi dobre poradiť so scénou a presne vie, čo má rozmazať a čo nie. V tomto smere ide o jedno z najspoľahlivejších zariadení na trhu. Áno, niekedy sa pomýli a nie je to dokonalé (hlavne v náročných podmienkach), no s portrétovým režimom v Honore 20 Pro som bol nadmieru spokojný.

Špecialitou sú makro fotografie. Posledný dvojmegapixelový objektív využijete pri fotografovaní úplných detailoch zblízka. A určite to má niečo do seba. Musíte však dávať pozor na vzdialenosť ostrenia, pretože automaticky tento objektív zaostrovať nevie. Musíte jednoducho nájsť presnú vzdialenosť a odfotiť. Ak sa vám to podarí, niektoré zábery naozaj stoja za to.

Fotky v plnej kvalite si môžete pozrieť tu.

4K len v 30 fps

4K video zvládne Honor 20 Pro nahrávať len pri 30 snímkoch za sekundu. 60 by bolo určite lepšie, škoda. Inak ide o celkom slušné video s dobrou stabilizáciou obrazu. Počas nahrávania môžete jednoducho prepínať medzi širokouhlým, štandardným  objektívom a teleobjektívom. Výsledné videá ponúkajú dostatok detailov a slušné farby, s minimom šumu.

Vítanou funkciou je aj super spomalený záber. Získate s ním krátke spomalené video s 960 snímkami za sekundu, avšak len pri HD rozlíšení. Pozor si musíte dávať aj na dostatok svetla, takže super spomalené videá určite neodporúčam nahrávať v noci.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
1.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+