MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Systém: Zabudnite na EMUI, prichádza Magic 2.1

Nové Honory už neponúkajú nadstavbu EMUI. Tá zostala len v Huaweioch. Honor 20 a aj Honor 20 Pro prichádzajú s novou nadstavbou Magic 2.1. V praxi ale veľa zmien oproti EMUI nie je. Vlastne takmer žiadne. Trochu sa zmenil štýl ikôn, inak je všetko po starom. A práve toto by už chcelo zmenu.

Honor 20 Pro
Honor 20 Pro: Notifikačná lišta

Nadstavba je síce poriadne mohutná a ponúka obrovské množstvo rôznych nastavení, no zaslúžila by si nový dizajn. Napríklad taký Samsung to tento rok všetkým ukázal. One UI je nová, moderná a komplexná nadstavba. Dúfam, že aj v tomto prípade sa dočkáme nejakého zaujímavého vylepšenia.

Tým ale nechcem povedať, že nadstavba je zlá. Skôr naopak. Ak vám neprekáža jej dizajn, neexistuje prakticky nič, na čo by ste sa mohli sťažovať. Síce obsahuje nejaké predinštalované aplikácie navyše, no našťastie ich môžete odinštalovať. Zaberie vám to len pár minút.

LED dióda je príjemným prekvapením

Je škoda, že sa tu nenachádza always on režim. Avšak pri použití IPS displeja by bol zbytočný. Čiastočne ho dokáže nahradiť blikajúca LED dióda nad displejom, ktorá je už v dnešnej dobe skôr raritou. Veľa používateľov ju stále vyžaduje a je dobré, že Honor myslí aj na nich.

Honor 20 Pro
Honor 20 Pro: Zoznam spustených aplikácií

Predvolený launcher ponúka dve možnosti zobrazenia aplikácií. Buď sú klasicky všetky usporiadané na domovských obrazovkách, no prítomné je aj klasické zobrazenie domovských obrazoviek a menu aplikácií, v ktorom sú aplikácie zoradené abecedne. Mriežku si samozrejme môžete upraviť. Na výber sú možnosti 4×5, 5×5 a 5×6.

Nechýba vydarené ovládanie gestami

Smartfóny Honor/Huawei v poslednom čase ponúkajú veľmi dobré ovládanie gestami. Potiahnutím prsta nahor zo spodku obrazovky sa vrátite na domovskú obrazovku, pokiaľ prst na displeji podržíte, zobrazíte naposledy spustené aplikácie. Posunutím prsta z okrajov displeja k jeho stredu sa zase vrátite o krok späť. Takéto ovládanie gestami na moje prekvapenie funguje veľmi dobre a spoľahlivo. V tomto som ale asi stará škola a stále dávam prednosť klasickým trom softvérovým tlačidlám.

Honor 20 Pro
Honor 20 Pro: Systémová navigácia

V Androide Pie je už štandardom aj prítomnosť tzv. digitálnej rovnováhy. Tu nájdete veľmi podrobné informácie o tom, ako svoj smartfón používate, ako často ho odomykáte a v ktorej aplikácii trávite najviac času.

Multimédiá: Je to dobré, ale nie najlepšie

Každá pravá vlajková loď musí ponúkať kvaltnú výbavu vo všetkých oblastiach. A jednou z najdôležitejších sú multimédiá. Začnem trochu netradične, tými horšími vlastnosťami. V prvom rade tu chýba 3,5 mm audio konektor. Doba síce pokročila a máme tu bezdrôtové slúchadlá, prípadne redukcie, no stále to pre niekoho nemusí byť ono.

Ďalej mi tu chýba druhý reproduktor. Nachádza sa tu totiž len jeden – na spodnej strane. Stereo by mu pristalo určite viac. Na kvalitu zvuku sa nesťažujem, reproduktor hrá dostatočne nahlas a v rámci možností aj celkom kvalitne. Veľký displej zaručí výborný multimediálny zážitok pri prezeraní fotografií či videí, výkonný procesor zase zabezpečí, aby ste na nič nečakali.

Honor 20 Pro
Honor 20 Pro: Galéria

256 GB je naozaj poriadne veľa priestoru na to, aby ste sa o voľné dáta nemuseli absolútne obávať. No aj napriek tomu je škoda absencie podpory pamäťových kariet. Nadstavba ponúka viacero predinštalovaných multimediálnych aplikácií. Nechýba galéria, video prehrávač či hudobný prehrávač. Ja som ale žiadnu z týchto aplikácií nevyužil. Dôvodom je, že pre fotografie používam aplikáciu Google Fotky, videoprehrávač nepotrebujem vôbec a hudbu počúvam online. Mnohým používateľom sa však tieto predinštalované appky môžu hodiť.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+