MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Výborný IPS panel

Displej Honoru 20 Pro je navlas rovnaký, aký ponúka Honor 20. Jeho uhlopriečka je 6,26″ a rozlíšenie 2340 x 1080 pixelov. Je škoda, že pri vlajkovom modeli Honor stále využíva IPS panel, OLED by mu určite svedčil lepšie.

Honor 20 Pro
Honor 20 Pro: Veľký displej bez rámikov

To ale neznamená, že displej je zlý. Skôr naopak. Bezproblémová čitateľnosť na priamom slnku, veľmi slušný maximálny jas, sýte farby a dostatočné rozlíšenie znamenajú, že vás pri práci nebude displej nijako obmedzovať. Jedinou nevýhodou tak zostáva vyššia energetická náročnosť v porovnaní s OLED displejmi.

Honor 20 Pro
Honor 20 Pro: Pohodlné prehliadanie internetu

Tiež tu chýba tmavá téma, ktorú napríklad Huawei ponúka pri smartfónoch s OLED displejmi. Výrazne sa tým dá ušetriť cenná energia. Škoda. Okrem maximálneho rozlíšenia si môžete v nastaveniach zvoliť aj HD+. V tomto prípade ale kvalita zobrazovaného obsahu (hlavne ostrosť) prudko klesne. Toto nastavenie veľmi neodporúčam. Honor 20 Pro vie ale rozlíšenie meniť inteligentne automaticky.

Množstvo nastavení a režimov

Automatické nastavenie úrovne jasu je rýchle a spoľahlivé. Nechýba ani špeciálny režim, ktorý je ukrytý pod názvom ochrana zraku. Ide o nám už veľmi dobre známy nočný režim, ktorý obmedzí zobrazovanie modrej (bielej) farby, pričom používateľ si môže tento režim aj načasovať. V dnešnej dobe túto možnosť používajú všetci výrobcovia, takže to nie je nič prekvapujúce.

Honor 20 Pro
Honor 20 Pro: Displej je dobre viditeľný aj na slnku

Ak by vám prekážala diera v displeji, môžete ju softvérovo zakryť. Tým ale stratíte celú vrchnú časť displeja, ktorý bude samozrejme menší. Už štandardom je možnosť nastavenia režimu farieb. Farebné podanie si môžete v Honore 20 nastaviť veľmi podrobne a každý si určite vyberie. Ja som všetko nechal tak, ako to bolo prednastavené.

Výkon a Pamäť: Najnáročnejšie hry zvládne bez problémov

Ako iste viete, Honor je dcérskou spoločnosťou Huaweiu. To znamená, že smartfóny značky Honor využívajú aj procesory od tejto spoločnosti. V tomto prípade ide o zatiaľ najvýkonnejší čipset HiSilicon Kirin 980, vyrobený 7 nm technológiou. A na výkone je to poznať. Honor 20 Pro reaguje bleskovo.

Tento procesor síce rekordy v benchmarkoch netrhá a za Snapdragonom 855 zaostáva hlavne v grafickej časti. To ale neznamená, že budete mať nejaký problém s hrami. V Google Play neexistuje titul, ktorý by ste si na Honore 20 Pro nemohli zahrať. Všetko ide krásne plynulo, bez trhania. Aj PUBG na plných detailoch.

Výkonný a úsporný procesor

Procesor je nielenže výkonný, ale aj úsporný. Ideálna kombinácia. Na trhu stále nie je veľa procesorov vyrobených 7 nm technológiou. Oproti Honoru 20 sa pri Pro modeli zvýšila aj operačná pamäť. Zo 6 GB na 8. Už tých 6 GB RAM bolo viac než dosť, tu je rezerva ešte väčšia.

Honor 20 Pro
Honor 20 Pro: Informácie o úložisku

Pozor si však musíte dať na to, že nový Honor 20 Pro nepodporuje pamäťové karty. Sú tu len dva sloty na SIM kartu, nič viac. Pre väčšinu používateľov to problém určite nebude, 256 GB úložný priestor je viac, než štedrý. Systém si z toho zoberie približne 14 GB, takže je tu naozaj dostatok miesta na fotografie, videá a podobne.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
1.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+