MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita: Plná výbava

Čo by to bolo za vlajkovú loď, keby strácala v oblasti konektivity. Nie, tu sa žiadne prehrešky nekonajú a nový Honor 10 podporuje všetko, na čo si len spomeniete. Ale začneme pekne od začiatku. Do smartfónu viete vložiť naraz dve nano SIM karty a v nastaveniach určiť, ktorá bude hlavná na hovory, dáta a tak ďalej. Pokiaľ z jednej SIM karty telefonujete, druhá je stále aktívna. Nechýba ani plná podpora všetkých LTE pásiem. Čo sa týka hovoru a jeho kvality, nezaznamenali sme žiadne nedostatky. Zvuk z reproduktoru je čistý, na kvalitu hovoru sa nesťažovala ani druhá strana. Príjem signálu je bezproblémový.

Spojenie s počítačom zaisťuje USB-C konektor a dátový kábel v balení. Bezdrôtovo nebudete mať problém s pripojením na WiFi, bluetooth je tu vo verzii 4.2. Pokiaľ plánujete využívať mobilné platby pomocou NFC, s Honorom 10 to nebude žiadny problém. Nechýba ani GPS a na zahodenie určite nie je ani možnosť pripojenia napríklad USB kľúča cez vstavaný USB-C konektor, pretože zariadenie podporuje aj USB OTG. Čerešničkou na torte je infračervený port, ktorý môže dobre poslúžiť ako náhrada vášho diaľkového ovládača.

Fotoaparát

Najnovší vlajkový model spoločnosti Honor nenechal v oblasti fotoaparátu nič na náhodu. Ponúka dva snímače s rozlíšením 16 a 24 megapixelov, pričom prvý  je farebný,  druhý  čiernobiely. Toto rozmiestnenie nám je už veľmi známe zo starších modelov značky Huawei a Honor. Clona fotoaparátu sa zastavila na hodnote f/1.8 a keďže procesor Kirin 970 obsahuje umelú inteligenciu, môžeme sa tešiť aj na jej prítomnosť vo fotoaparáte. Optickú stabilizáciu fotoaparát neobsahuje, spolieha sa na elektronickú. Používateľské rozhranie je intuitívne a nájdeme tu všetky dôležité nastavenia. Nechýba ani fotografovanie s tzv. bokeh efektom, kedy sa pozadie za fotografovaným objektom rozmaže. Tieto fotografie vyzerajú veľmi zaujímavo.

Fotoaparát fotí štandardne v pomere strán 4:3, pričom maximálne rozlíšenie fotografií činí 24 megapixelov. Ak by ste chceli fotografovať v pomere strán 18:9, maximálne rozlíšenie sa zníži presne na 10 Mpix. Štandardný pomer strán 16:9 chýba. Výsledné fotografie sú kvalitné, ponúkajú pekné farby po celej ploche a aj detaily sú na slušnej úrovni. S ubúdajúcim svetlom ich kvalita klesá, no nie je to až také zlé. Určite by ale pomohla optická stabilizácia obrazu. Pomocou čiernobieleho snímača môžete urobiť veľmi pekné čiernobiele zábery. Fotoaparátu pomáha aj umelá inteligencia, no odporúčame ju radšej vypnúť, pretože je príliš agresívna a farby sú veľmi presaturované, nereálne.

Rovnaká fotografia, 3 rôzne režimy:

Fotografie za dobrého osvetlenia:

Večerné fotografie:

Čiernobiele fotografie:

Predný fotoaparát:

V nahrávaní videí nová vlajková loď taktiež nesklame. Dokáže ich nahrávať v 4K rozlíšení pri 30 snímkoch za sekundu. V prípade zvolenia rozlíšenia Full HD až v 60 fps. Spomalené videá  majú 120 snímkov za sekundu a rozlíšenie Full HD. Ich kvalita je veľmi dobrá, zaostrovanie rýchle. Tu by sa ale tiež zišla optická stabilizácia, videá sú roztrasené, najviac je to viditeľné počas chôdze.

Predný fotoaparát ponúkne rozlíšenie až 24 Mpix v pomere strán 4:3 a 16 Mpix (18:9). Video nahráva maximálne vo Full HD+ rozlíšení pri 30 fps. Výsledné fotografie sú slušné, ponúkajú dostatok detailov, za čo vďačia nadpriemernému rozlíšeniu. Navyše smartfón ponúka aj režim portrét, takže sa môžete tešiť na rozmazané pozadie selfie fotografií.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+