MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Systém: Klasický Honor

  • Android 8.1 Oreo
  • EMUI 8.1

Operačným systémom v Honore 10 je Android 8.1 Oreo a nechýba ani nadstavba EMUI 8.1. Tá je prepracovaná do najmenších detailov a čistý Android by ste tu hľadali márne. Vôbec sa nepodobá.

Aplikácie môžete mať uložené klasicky v menu a na domovskej obrazovke, prípadne si ich môžete nechať zobraziť len na domovskej obrazovke. Nadstavba obsahuje množstvo predinštalovaných aplikácií, ktoré by vám mali uľahčiť život. Nechýba aplikácia Poznámky, Kalendár, Hudba, Video, e-mailový klient, Súbory a tak ďalej. Za povšimnutie stojí určite aplikácia s názvom Zdravie, pomocou ktorej si môžete zaznamenávať vaše kroky a prejdenú vzdialenosť. V prípade, že športujete, máte možnosť zaznamenávať aj športové aktivity a aplikácia je kompatibilná s rôznym nositeľným príslušenstvom.

Zaujímavá je aj aplikácia s názvom Translator, ktorá dokáže v reálnom čase prekladať hovorené slovo do iných jazykov. Prítomná je aj slovenčina, no zo slovenčiny sa prekladať zatiaľ nedá, funguje to len naopak, napríklad z angličtiny alebo nemčiny do slovenčiny. Pre jednoduchšie ovládanie prístroja jednou rukou je k dispozícii zmenšenie displeja, ktoré vyvoláte posunutím prsta po systémových tlačidlách zľava doprava alebo naopak.  Nechýbajú ani rôzne možnosti prechodov počas listovania medzi jednotlivými obrazovkami. Ak sa nájdu používatelia, ktorým sa nepáči výrez v displeji, je možné ho jednoducho skryť v nastaveniach.

Multimédiá: 1 reproduktor a 3,5 mm jack

Nový Honor 10 má v oblasti multimédií čo ponúknuť. Jeho pekný, veľký displej je priam predurčený k prezeraniu videí, fotografií, prípadne surfovaniu po internete. Výkonný procesor sa zase postará o veci spojené s tým, aby tento zážitok bol ešte lepší, pretože nič neseká a všetko ide krásne plynulo. Do vnútornej 128 GB pamäte sa vojde dostatočné množstvo multimediálneho obsahu, no pomocou pamäťových kariet ju už nerozšírite. Reproduktor má svoje miesto na spodnej hrane smartfónu, jeho prejav je slušný. Nijako nenadchne, no ani neurazí. Keďže sa jedná o vlajkový model, očakávali by sme stereo reproduktory. Výrobca aspoň nezabudol na 3,5 mm jack, aj keď slúchadlá nie sú súčasťou balenia. S Honorom 10 sa teda určite nudiť nebudete a poslúži vám ako dobrý multimediálny spoločník.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+