MojAndroid

Kompletnú recenziu horúcej novinky, ktorá bojuje v strednej triede a ponúka výborný pomer ceny a výkonu si už môžete prečítať na našom webe. Teraz sa lepšie pozrieme na fotoaparát, ktorý v tejto cenovej hladine rozhodne nesklamal.

Technické parametre

Honor 10 Lite disponuje duálnym zadným fotoaparátom. Rozlíšenie objektívov činí 13 + 2 MP. Ten hlavný ponúka clonu f/1.8, sekundárny nedokáže zaostrovať a poslúži pri vytváraní fotografií v portrétovom režime, kde sa kladie dôraz na rozmazanie pozadia. Fotografovať môžete v pomeroch strán 4:3, 1:1 a 18.7:9, pričom sa maximálne rozlíšenie mení nasledovne:

  • pomer strán 4:3 – 13 MP (4160 x 3120 pixelov)
  • pomer strán 1:1 – 10 MP (3120 x 3120 pixelov)
  • pomer strán 18,7:9 – 8 MP (4160 x 2000 pixelov)

Pokiaľ teda chcete mať čo najdetailnejšiu fotografiu a využiť potenciál fotoaparátu naplno, zostanete pri štandardnom pomere strán 4:3. Prezeranie takýchto fotografií na natiahnutom displeji nie je tak efektné ako v prípade fotografií s pomerom strán 18,7:9. Vtedy sa totiž fotografie roztiahnu na celý displej a vyzerá to lepšie. Je len na vás, akú možnosti si zvolíte.

Nechýba možnosť pridať vodotlač a zobraziť si môžete nechať aj mriežku, k dispozícii sú dokonca 4 druhy mriežok. Fotoaparát je možné ovládať aj hlasovými povelmi a dokáže zaznamenať úsmevy. Nechýba ani časovač (2-10 sekúnd). Vhod môže prísť aj funkcia s názvom Ultrarýchla snímka. Tá funguje tak, že pri zamknutom smartfóne dvakrát rýchlo stlačíte tlačidlo zníženia hlasitosti a buď otvoríte fotoaparát alebo priamo odfotíte scénu.

Ak chcete fotiť fotografie so zvýraznením rozmazania pozadia, poslúži na to režim s názvom Clona. Intenzitu rozmazania môžete meniť už počas fotografovania a neskôr ju doladiť v galérii. Každý si tak nájde svoj vlastný štýl, ktorý mu bude vyhovovať. Odporúčam počas fotografovania nenastavovať rozmazanie naplno. Môže sa stať, že telefón v tomto prípade rozmaže aj niektoré detaily, ktoré by mali zostať ostré.

Slušné snímky za dobrého osvetlenia

Kvalita fotografií za dobrého osvetlenia je veľmi dobrá. Nechýba dostatok detailov a slušné je aj farebné podanie. Ak máte záujem o čo najvernejšiu fotografiu, odporúčame vypnúť umelú inteligenciu. Ak zase preferujete farebnejšie snímky, umelá inteligencia bude výborným pomocníkom. Na základe fotografovanej scény dokáže nastavenia a farby upraviť tak, aby boli zvýraznené práve tie, ktoré by mali byť. Takéto fotografie vyzerajú veľmi pekne, avšak trochu neprirodzene.

S ubúdajúcim svetlom sa kvalita fotografií, samozrejme, znižuje, avšak za nepoužiteľné by sme ich určite neoznačili. Môže za to aj celkom slušná citlivosť na svetlo (f/1.8). Úroveň šumu sa zvyšuje a fotografie strácajú aj na detailoch. Určite by pomohla optická stabilizácia obrazu, ktorá však nie je prítomná.

Selfie fotoaparát

Výsledky predného 24-megapixelového fotoaparátu sú slušné. Vďaka vyššiemu rozlíšeniu sa môžete tešiť na dobrú úroveň detailov, avšak dôležité je v tomto prípade aj svetlo. Musíte ho mať dostatok, inak fotografie pekné nebudú. Tešiť sa môžete aj na efekt rozmazania pozadia, ktorý síce funguje, avšak je potrebná trpezlivosť. Často sa stáva, že zariadenie rozmaže aj to, čo by malo byť na fotografii ostré.

Pridajte svoje fotografie do FOTOmánie

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami, zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok. Nie ste majiteľom Honoru 10 Lite? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Ako fotí smartfón Sony Xperia XZ3? | FOTOmánia
Náš tip
Ako fotí smartfón Asus ROG Phone? | FOTOmánia
Náš tip
Ako fotí Huawei Mate 20 Pro? | FOTOmánia
21.1.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+