MojAndroid

Spoločnosť Honda prinesie vo svojich nových automobiloch infotainment systém, na ktorého vývoji sa podieľala aj NVDIA. Nové automobily budú disponovať palubným počítačom, ktorý je poháňaný procesorom NVIDIA Tegra a na ktorom bude bežať systém Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich s grafickou nadstavbou určenou pre jednoduché ovládanie v aute. Hoci ide o staršiu verziu systému, jej prítomnosť na palubnom počítači v automobile určite ocenia mnohí majitelia nových modelov Honda Civic, Civic Tourer a CR-V.

Nový infotainment systém ponesie označenie Honda Connect. Ovládanie zabezpečí 7-palcová dotyková obrazovka. Podľa vyhlásení spoločnosti bude mať nový systém jednoduché prostredie s jasnými ovládacími prvkami, ktoré budú slúžiť k jednoduchej navigácii a používaniu systému. Podporované budú aj gestá ako pinch-to-zoom či swipe, ktoré poznajú užívatelia zo svojich smartfónov a tabletov.

V zariadení bude predinštalované centrum aplikácií Honda App Center, ktoré umožní stiahnuť aplikácie pre počúvanie hudby, podcastov a iného obsahu. Honda teda nepoužila v týchto modeloch systém Android Auto od Google, ale v spolupráci s výrobcom procesorov NVIDIA vytvorila vlastný systém. V každom prípade ide o veľmi zaujímavú novinku, ktorá pri správnej implementácii môže naplniť očakávania mnohých majiteľov nových automobilov Honda.

Zdroj: NVIDIA via Android Central

2.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+