MojAndroid

Výrobca automobilov Honda patrí medzi prvé spoločnosti, ktoré vo svojich autách ponúkajú infotainment systém Android Auto. Samozrejme, automobilky už pred tým ponúkali infotainment systémy s upraveným systémom Android, no špeciálny systém Android Auto zatiaľ nájdeme iba na minime nových automobilov. Jedným z prvých je aj nedávno predstavený model Accord, ktorý je teraz nasledovaný populárnym modelom Civic.

Nový Civic 2016 bol predstavený iba tento týždeň a spoločnosť uvádza, že noví majitelia si pri kúpe automobilu budú môcť vybrať medzi systémom Android Auto a CarPlay od Apple v závislosti od toho, aký telefón používajú. Honda Civic je najpredávanejším automobilom spoločnosti a jedným z naobľúbenejších automobilov v USA. Aj preto je pravdepodobné, že použitie nových infotainment systémov v novom modeli Civic bude mať oveľa väčší dopad, ako predchádzajúce adaptácie od Hyundai či Ferrari.

16-civic1

Uvidíme, ako rýchlo si užívatelia osvoja nové systémy vo svojich automobiloch. Už nejaký čas je zrejmé, že všetko smeruje k tomu, aby boli mobilné zariadenia prepojené so systémom na našich automobiloch. To by nám malo nie len uľahčiť či spríjemniť cestovanie, ale aj zvýšiť bezpečnosť a umožniť vykonávať základné úlohy bez potreby držať telefón v ruke. Aj preto veríme, že Android Auto sa čo najskôr dostane aj do ďalších automobilov.

Zdroj: SlashGear via Android Community

19.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+