MojAndroid

Mobilný trh v Číne je extrémne preplnený modelmi od menších výrobcov, ktoré sa často nedostanú za hranice domácej krajiny. Aj preto sa často stáva, že tradičný výrobca na tamojšom trhu je pre nás menej známy. To je aj prípad spoločnosti Doogee, ktorá si teraz pripravila pre užívateľov skutočnú lahôdku. Je ňou smartfón Homtom HT6, ktorý je zástupcom nového modelového radu zariadení, ktoré sa špecializujú na extrémne veľkú kapacitu batérie.

A presne to aj nový model prináša – v 9,9 mm tele je ukrytá batéria s kapacitou neskutočných 6250 mAh. To je viac, ako nájdeme v niektorých moderných notebookoch. V tomto prípade ale ide o smartfón bežných rozmerov. Takmer centimeter hrubý profil je na dnešné pomery trochu nadštandardný, no napriek tomu ide o zariadenie, ktoré je bez problémov možné prenášať vo vrecku nohavíc a ovládať jednou rukou. Telefón ponúka 5,5″ HD displej, 13 MP fotoaparát, 5 MP prednú kameru a procesor MediaTek MT6735. Vďaka tomu nejde o nadpriemerne výkonné zariadenie a tieto hardvérové komponenty by sa mali postarať o menšiu spotrebu energie, ako je to v prípade moderných high-end modelov. V kombinácii s extrémne veľkou batériou by tak mohlo ísť o zariadenie so skutočne neporaziteľnou výdržou batérie.

homtom

Celý zážitok z používania tohto zariadenia by bol ale pokazený, ak by telefón neponúkal nejakú špeciálnu technológiu, ktorá urýchli nabíjací proces. Našťastie, v zariadení nájdeme podporu pre technológiu PumpExpress Plus od spoločnosti MediaTek, ktorá sa postará o to, že z 0 % na 75 % nabijete batériu za 30 minút. Vzhľadom na to, že aj 75 % z kapacity tejto batérie je oveľa viac, ako ponúka väčšina smartfónov na trhu, ide o skutočne zaujímavú funkciu. Telefón tiež ponúkne systém Android 5.1 Lollipop spolu s nadstavbou výrobcu a na trh by sa mal dostať v septembri za zatiaľ neznámu cenu.

Zdroj: GizChina via PhoneArena

30.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+