MojAndroid

Spoločnosť Samsung predstavila spolu s novým 8-palcovým tabletom Galaxy Note 8.0 aj ďalšie zariadenie, ktoré nazval HomeSync. Jedná sa o multimediálne centrum a domáce úložisko dát, pracujúce pod operačným systémom Android Jelly Bean. Disk o veľkosti 1 TB umožní ôsmim členom domácnosti nahrávať a sťahovať obsah z rôznych zariadení a zdieľať ich s ostatnými členmi rodiny. Súbory nahrané na HomeSync sú šifrované a zabezpečené užívateľsky špecifickými ID, ktoré umožňuje vytvoriť súkromný priestor oddelený od toho zieľaného, kde nemá prístup nikto iný.

HomeSync: 1TB multimediálny prehrávač s Androidom

HomeSync služi okrem ukladania dát aj ako streamer médií, ktorý sa pripojí do vášho televízneho prijímača pomocou HDMI a umožňuje používateľom streamovať fotografie, videá a aplikácie z ich Galaxy zariadení do TV a to v rozlíšení 1080p. Samozrejmosťou je prehrávanie uložených médií na pevnom disku. Zariadenie poháňa bližšie nešpecifikovaný dvojjadrový procesor pracujúci na frekvencii 1,7 GHz a 1 GB pamäte RAM. Okrem toho má zabudovanú  8 GB vnútornú flash pamäť a spomínaný 1TB disk. HomeSync sa dokáže pripojiť na vašu lokálnu sieť prostredníctvom gigabitového ethernetu alebo bezdrôtovou technológiou Wi-Fi. Ak vlastníte domáce kino, na zadnej strane nájdete aj optický audio výstup. Zariadenie sa podľa spoločnosti Samsung začne predávať niekedy v apríli tohto roka, no cena nebola zatiaľ zverejnená.

Zdroj: androidcentral

24.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+