MojAndroid

Okuliare s rozšírenou realitou Microsoft HoloLens by mali byť už čoskoro dostupné. Nejde o klasické okuliare s virtuálnou realitou, s ktorými sa tento rok roztrhlo vrece, ale o zaujímavé riešenie zariadenia, ktoré vkladá virtuálne objekty do reálneho sveta okolo nás. Využitie je tak trochu iné, no aj tu existuje množstvo zaujímavých spôsobov použitia. Jedným z nich je aj holografická komunikácia, s ktorou sme sa doteraz mohli stretnúť iba v sci-fi filmoch. Aj teraz je pre jej uskutočnenie potrebné množstvo pomôcok a nefunguje to iba lusknutím prsta, no výsledok je skutočne pôsobivý.

Ako môžete vidieť na videu, pre uskutočnenie holografického 3D modelu osoby je potrebné splniť niekoľko podmienok. Tou prvou sú okuliare Microsoft HoloLens, ktoré umožňujú vidieť tento 3D model. Tou druhou je zasa množstvo snímacích zariadení, ktoré monitorujú osobu v reálnom čase a sú schopné transformovať ju na tento 3D model. Takto je možné komunikovať na diaľku a zároveň sa vidieť v reálnom čase v 3D. Používatelia tak budú mať pocit, že sú v jednej miestnosti, keďže prenášané sú aj pohyby osôb, ktoré sa takto môžu zdanlivo prechádzať po miestnosti, v ktorej sa práve nachádzate.

Ide o skutočne pôsobivé využitie nového zariadenia, no musíme uznať, že množstvo potrebného hardvéru nie je veľmi praktické. Ako obyčajne, aj teraz predpokladáme že takáto forma komunikácie bude v budúcnosti zdokonaľovaná a sledovacie zariadenia nebudú musieť vyplniť každý roh v miestnosti tak, ako to vidíme na videu.

Zdroj: Microsoft I3D via The Verge

29.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+