MojAndroid

Najnovší Android Ice Cream Sandwich 4.0 je hlavnou témou dnešnej doby vo svete smartfónov a tabletov. Každý jeden výrobca chce do svojich zariadení vložiť najnovší Android, ktorý spôsobil revolučnú zmenu vo vývoji tohto operačného systému. Čistý (angl. pure) Android Ice Cream Sandwich si získal mnohých fanúšikov hlavne vďaka svojmu vzhľadu, funkciám a vlastnostiam, ktoré mnohí uprednostňujú pred zložitými nadstavbami výrobcov. Nie vždy sa však dá spojiť príjemné s užitočným a preto si mnoho ľudí zakúpi výkonnejšie Android zariadenia s používateľskými nastavbami, ako sú napr. HTC Sense, Timescape či TouchWiz,  a svoj Android zmenia launcherom. Launcher pre najnovší Android Ice Cream Sandwich však bol doteraz dostupný len pre zariadenia s týmto operačným systémom, ktoré fungujú na tom istom jadre. To sa však pokúša zmeniť vývojársky tím aplikácie Holo Launcher, ktorá prináša prostedie najnovšieho Androidu Ice Cream Sandwich aj pre zariadenia s nižšou verziou Androidu. Čistý Android ICS si tak môžete užiť aj vy, pokiaľ má vaše zariadenie OS Android vo verzii 2.2 a vyššie!

Holo Launcher beta je vysoko nastaviteľný launcher založený na natívnom launcheri z Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich, ktorý funguje na všetkých zariadenia s OS Android 2.2 a vyššie. Ponúka kompletný vzhľad čistého Androidu ICS, takže tu nájdete ICS ikony, zložky ikon, línie, záložky, atď. Zaujímavou funkciou je určite aj možnosť editovania domácich obrazoviek, ktorých môže byť až 9 a môžu obsahovať až 100 ikon aplikácií (možné nastavenie mriežky do 10×10). Mriežka sa dá nastaviť osobitne pre vertikálne aj horizontálne prezeranie obsahu. Editovať môžete aj dock s pevnými ikonami, ktorých môže byť až 21 v 3 dokoch, medzi ktorými sa dá listovať (3×7 ikon). Všetky domáce obrazovky si môžete prezrieť v náhľade po pinch-to-zoom pohybe, čo oceníte hlavne v prípade, keď chcete medzi domácimi obrazovkami rýchlo prepínať alebo vložiť widget na jednu z nich, ktorá je najmenej zaplnená. V menu s aplikáciami sa pohybujete nekonečným listovaním (infinite scrolling) a keď si celý launcher nastavíte, môžete si svoje nastavenia zálohovať a neskôr obnoviť. Holo Launcher ponúka aj ďalšie výborné funkcie ako napríklad akcie po stlačení tlačidla domov, možnosť zachovať launcher v pamäti či skryť popis ikon na domácej obrazovke. Keďže je táto aplikácia stále len v beta verzii, nové funkcie ešte len pribúdajú. Posledná verzia ponúka napríklad nové ovládanie cez gestá (pohybom prstu hore a dole), možnosť spustiť akúkoľvek aplikáciu po stlačení tlačidla home a opravuje chyby a nefunkčné súčasti predošlej verzie.

Holo Launcher BETA si môžete stiahnuť pomocou TOHTO ODKAZU.

Ak máte záujem, môžete vývoju tohto launchera pomôcť aj vy. V príspevku na XDA fóre, kde nájdete všetky informácie o tomto launcheri, sa nachádza aj sekcia pre prekladanie prostredia Holo Launchera, či hlasovanie o jeho budúce funkcie, ktoré doň autori postupne pridajú. Nájdete tam samozrejme aj changelog (zoznam noviniek každej verzie). Dúfame, že sa vám myšlienka ICS launchera na zariadeniach so starším OS Android páči a že jej dáte šancu aj vy. V komentároch nám prosím píšte, či je tento launcher plne funkčný aj na vašom Android zariadení a aké plusy, poprípade mínusy, vnímate na Holo Launcheri vy!

Aktualizácia 3. júna 2012 – pridaný link na stiahnutie aplikácie z Google Play

Holo Launcher
Mobint Software
Verzia 1.0.1 (2. 6. 2012)
Veľkosť 769 kB
2.2+

Zadarmo

Zdroj: XDA

2.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+