MojAndroid

Holandský odvolací súd sa rozhodol nenadviazať na rozhodnutie prijaté nižším súdom a zamietol vydanie predbežného opatrenia, ktoré zakazuje predaj Samsung Galaxy Tab 10.1. Predseda senátu je presvedčený, že dizajn a veľkosť Samsungu Galaxy Tab nemôže uviesť zákazníka do omylu, aby si Galaxy Tab splietol s iPadom. Poukázal pritom na rozdiely, ktoré sú dostatočné a v žiadnom prípade nemôže dôjsť k zámene týchto dvoch tabletov pri ich kúpe.

Víťazstvo Samsungu komplikuje život spoločnosti Apple aj naďalej. S takýmto rozhodnutím by mohol Samsung používať holandský trh na distribúciu svojich zariadení pre celú Európu. Rozhodnutie nemení však nároky v oblasti smartfónov, kde sa uplatňujú nie dizajnové, ale systémové – softvérové nároky spoločnosti Apple.

Zdroj: The Wall Street Journal, The Verge, Phandroid Foto: Phandroid

25.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+